Schronisko

Kierownik Schroniska ” Żagiel” –  Aleksandra Sosnowska

Szkolne Schronisko Młodzieżowe ,, Żagiel ‘’ w Dziwnowie

ul. Mickiewicza 27

72 – 420 Dziwnów
tel: 091 38 13 579 , 881 933 689 ( telefon komórkowy aktywny w okresie lipca i sierpnia )
fax: (091) 38 13 579
adres e- mail sp@dziwnow.pl
Liczba miejsc noclegowych – 33 miejsc w pokojach dla 11 osób
Opłata za nocleg – 20 zł, zniżka 20% dla osób posiadających legitymację PTSM
Oplata za pościel – 7 zł
Schronisko sezonowe, czynne od lipca do sierpnia.

Szkolne Schronisko Sezonowe ,,Żagiel” znajduje się w Szkole Podstawowej. Położone jest w centrum miasta, w kompleksie szkół wraz Miejską Biblioteką Publiczną, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Kultury i Aleją Gwiazd Sportu. W odległości 100m od schroniska znajduje Ośrodek Zdrowia. Nasze schronisko położone jest nad samym morzem. Pokoje w Schronisku Żagiel są 4 i 11 osobowe z ogólnodostępnymi łazienkami i prysznicami przy sali gimnastycznej. W każdym jest TV kablowa i bezprzewodowy dostęp do Internetu.
W czasie wolnym młodzież może skorzystać z tenisa stołowego, sali gimnastycznej, miłego i przyjemnego miejsca zwanego ,,patio” związanego z tematyką morską wraz z grillem.
Obiekt posiada:

– Miejsce na ognisko/grilla
– Parking dla samochodów osobowych
– Stołówka
– Jadalnia
– Kuchnia samoobsługowa
– Możliwość zamawiania posiłków indywidualnie
– Możliwość zamawiania posiłków dla grup
– Łazienki ogólnodostępne
– Dostęp do Internetu
– Wi – Fi
– Sala TV
– Boiska sportowe i ich rodzaj: Orlik na ul. Dziwnej.

2014 r. – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Współzawodnictwa Szkolnych Schronisk Młodzieżowych;

Pierwsze Miejsce dla Szkolnego Schroniska Młodzieżowego ,, Żagiel” 

w Dziwnowie 

Miło nam poinformować, że Szkolne Schronisko Młodzieżowe ,, Żagiel” w Dziwnowie zajęło I miejsce w 54 Wojewódzkim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych.  Rozdanie nagród  odbyło się 10.10.2014r. w Schronisku  Młodzieżowym ,, Taduszówka” w Połczynie Zdrój w obecności Pani Prezes Oddziału Zachodniopomorskiego PTSM Marii Syrek.

                          Aleksandra Sosnowska

 

Złote wyróżnienie dla Szkolnego Schroniska Młodzieżowego

„ Żagiel” w 53 Ogólnopolskim Współzawodnictwie Schronisk Młodzieżowych.

 

23 listopada 2013 r. we Wrocławiu, w Schronisku Młodzieżowym PTSM „Na Wyspie”, odbyło się podsumowanie 53 Ogólnopolskiego Konkursu Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowychza rok 2013. Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej, Pani Krystyny Szumilas, przy współudziale Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Komisja Konkursowa (do współzawodnictwa przystąpiło około 150 schronisk młodzieżowych z całego kraju) przyznała Złote Wyróżnienie dla Szkolnego Schroniska Młodzieżowego ,, Żagiel” w Dziwnowie, w kategorii schronisk sezonowych.Jest to najwyższe wyróżnienie jakie może otrzymać w tym konkursie szkolne schronisko młodzieżowe od Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Tym samym nasze schronisko dołączyło do grona schronisk uznawanych przez władze PTSM za najlepsze w Polsce.

                                                                                                           Sosnowska Aleksandra

Osiągnięcia Schroniska

Schronisko służąc turystom przyjeżdżającym nad Morze Bałtyckie, uczestniczy zarazem w konkursie na najlepiej działające schronisko w ramach Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. W ciągu ostatnich lat schronisko zdobywało wysokie lokaty i nagrody na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Pod tym względem nasze osiągnięcia przedstawiają się następująco:

Pierwsze Miejsce dla Szkolnego Schroniska Młodzieżowego ,, Żagiel” 

w Dziwnowie  😆

Miło nam poinformować, że Szkolne Schronisko Młodzieżowe ,, Żagiel” w Dziwnowie zajęło I miejsce w 53 Wojewódzkim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych.  Rozdanie nagród  odbyło się 12.11.2013r. w Schronisku Młodzieżowym ,, Cuma’’w Szczecinie w obecności Pani Prezes Oddziału Zachodniopomorskiego PTSM Marii Syrek.

Aleksandra Sosnowska

2013 r. – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Współzawodnictwa Szkolnych Schronisk Młodzieżowych;

2012 r. – Złote Wyróżnienie w 52 Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Szkolnych Schronisk Młodzieżowych – ( Podziękowania za skuteczne i twórcze działania na rzecz rozwoju turystyki szkolnej otrzymaliśmy od Minister Edukacji Narodowej Pani Krystyny Szumilas – jest to najwyższe miejsce jakie można otrzymać w konkursie ).

2012 r. – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Współzawodnictwa Szkolnych Schronisk Młodzieżowych;

2011 r. – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Współzawodnictwa Szkolnych Schronisk Młodzieżowych i Złote Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Szkolnych Schronisk Młodzieżowych – (Wyróżnienie i gratulacje otrzymaliśmy od Minister Edukacji Narodowej Pani Krystyny Szumilas);

2010 r. – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych i Złote Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Szkolnych Schronisk Młodzieżowych – (Wyróżnienie i gratulacje otrzymaliśmy od Minister Edukacji Narodowej Pani Katarzyny Hall. );

2009 r. – I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych;

2008 r. – I miejsce w Województwie Zachodniopomorskim;

2007 r. – I miejsce w Województwie i Złote Wyróżnienie w Klasyfikacji Ogólnopolskiej;