Raport z pomagania w czasie wojny w/na Ukrainie


Witam Państwa serdecznie. W 408 dniu wojny w Ukrainie, składając Państwu świąteczne życzenia Zdrowia i Pokoju, Samorząd Uczniowski rozlicza się z ponad rocznego pomagania,

polegającego na sprzedaży ciast, galaretek, brownie na patyku, naleśników, odzieży używanej, cukierków, książek, płyt DVD, serc i zajączków w barwach polsko-ukraińskich, rybek w akwarium, biżuterii, torebek, perfum, kosmetyków, zegarków….
Rozliczenie wraz ze zdjęciami z akcji, zdjęciami dowodów wpłat, na szkolnej stronie, po świętach.
DOWODY WPŁAT (łącznie 22 118 zł)zdeponowane zostaną w szkolnym sekretariacie. Suma uczciwie zarobionych pieniędzy przez Samorząd Uczniowski, dzięki niezłomnemu wsparciu Rodziców, Uczniów, Nauczycieli, niepedagogicznych pracowników szkoły, Jednostki Wojskowej w Dziwnowie, Przedszkola Promyk słońca w Dziwnowie, pracowników Urzędu Miejskiego w Dziwnowie, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Dziwnowie, Policji i Straży Miejskiej z Dziwnowa, Zespołu Obsługi i Kultury w Dziwnowie, Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury w Dziwnowie, ulicznych przechodniów spacerujących przy szkole. RZESZY LUDZI. Szacowana liczba osób, które wsparły akcję bliska jest 500 osób. Pół tysiąca ludzi nieobojętnych na cierpienie wynikające z tragedii jaką jest WOJNA.

A teraz podsumowanie ostatniej zbiórki pomocowej, na paczki dla Ukraińców żyjących bez prądu, wody i dostępu do cywilizacji, na terenach zdewastowanych przez wojnę i ruski mir.
Suma 2530 zł nie wzięła się znikąd. To targowisko utworzone dzięki darom od Was drodzy Państwo, składające się z biżuterii, książek, płyt DVD, torebek, perfum, ocieplaczy na jajka przygotowanych przez uczniów klasy 6a pod kierunkiem pani Iwony Gliczyńskiej, racuchów antykomuchów od Kroni, torcików bezowych podarowanych przez panią Monikę Strzałkowską, złotego pierścionka
podarowanego przez panią Agnieszkę Bratek-Kołodziej, a zakupionego przez pana Roberta Malinowskiego (osobistego odbioru dokonała szanowna małżonka), a następnie zakupionego przez panią Klaudię Maciszonek, srebrnego zegarka podarowanego przez Kronię, a zakupionego przez panią Iwonę Bzdyrę.

Osobiście składam ogromne podziękowania koleżankom i kolegom z pokoju nauczycielskiego, którzy pomogli w gromadzeniu fantów na targowisko, Wasze wsparcie nie tylko materialne, ale także moralne, ma dla mnie ogromne znaczenie. I jest powodem do wzruszeń, gdy o tym myślę. Z taką ekipą można wierzyć w sens pomagania. Brak mi słów-DZIĘKUJĘ.
Samorząd Uczniowski dziękuje także pani dyrektor Monice Hołdyńskiej, bez której zgody, na prowadzenie akcji pomocowych, na terenie placówki, niczego nie moglibyśmy zrobić.
Mogłabym tak bez końca chylić czoła i wyrażać wdzięczność wszystkim Państwu, ale sama zmęczona przygotowaniami do świąt, rozumiem, że i Wy Państwo macie jeszcze wiele rzeczy do zrobienia.
Na koniec bardzo dziękujemy pani Sabinie Greli, która wraz z uczniami przygotowała świąteczne kartki sprzedawane na korytarzu głównym. W związku z tym, że sprzedaż prowadzona była do środy, właściwie do ostatnich minut pracy szkoły, kwota jaka została uzyskana ze sprzedaży tychże kart, zostanie doliczona do naszej rocznej zbiórki, przy kolejnym zliczaniu pieniędzy, po otrzymaniu przez
SU dowodu wpłaty. Jesteśmy wdzięczni za ogromne zaangażowanie pani Sabiny Greli, w akcję pomocową. Dodatkowo pani Sabina nawiązała kontakt z panem Bartłomiejem Wadasem, twórcaą zbiórki, który zareagował na naszą zbiórkę dodatkowym komentarzem cytuję:
Dziękuję. Paczki pojadą po świętach do wsi położonej 5 kilometrów od linii frontu.
Wieś (z przyczyn oczywistych nazwy nie podaję) zamieszkuje na dzień dzisiejszy 311 osób, w tym 150 kobiet, 32 dzieci, 5 osób niepełnosprawnych, 195 osób starszych (65+).

Dziękuję bardzo za udział w licytacjach paniom: Agnieszce Katarzyńskiej, Justynie Pietrzak oraz panu Norbertowi Obłokowskiemu, dzięki którym to osobom ostatecznie z licytacji złotego pierścionka oraz srebrnego zegarka mogliśmy uzyskać zawrotną sumę. Wszystkich, którym zaspamowałam Librusa)))przepraszam za dobowe niedogodności.
Jan Lechoń pisał tak w swoim wierszu:
Więc gdy wiosennym oglądam wieczorem
W mgły otuloną zagonów szarzyznę,
Ktoś w moim sercu wykuwa toporem
Moją ojczyznę.
Chwała Polsce i chwała Ukrainie! Chwała wszystkim Państwu!
POGODNYCH, RODZINNYCH, SPOKOJNYCH, BEZPIECZNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
Renata Włodarczyk/Kronia wraz z SU