Koło historyczne w naszej szkole.

Powiększ obraz

Od początku roku szkolnego 2021/2022 czynnie, dzięki ogromnemu zainteresowaniu i zaangażowaniu uczniów, działa  w szkole podstawowej,  koło historyczne. Ciekawe tematy, żywe lekcje oraz możliwość otrzymania dodatkowej oceny cząstkowej z historii ( w wadze 2), powodują, że frekwencja na ósmej godzinie lekcyjnej, we wtorki, jest wręcz zdumiewająca. W minionych latach pokazaliście, drodzy Uczniowie, że jesteście zainteresowani dodatkowymi zajęciami z historii, min. stąd też koło historyczne.

Chęć zdobywania wiedzy, ocen i jak sądzę zdalne nauczanie summa summarum sprawiły, że lekcje zamienione zostały w prelekcje, a dzwonek końcowy, naszego spotkania,  Was samych zdumiewa i udowadnia, że można nie chcieć wyjść ze szkoły. Tak jak pisałam w październiku mogę oferować Wam dodatkową wiedzę, mile spędzony czas i zapłatę w formie dodatkowej oceny. Nie zmieni ona biegu rzeki i nagle nie sprawi, że „podskoczy” Wam ocena o cały stopień, ale w wielu przypadkach, na Waszą korzyść,  pozwoli zdobyć brakujące procenty, w osiągnięciu lepszej oceny śródrocznej, czy też rocznej. Do podziękowań, za okazywaną mi przez Was sympatię, poświęcanie  Waszego czasu wolnego, na wspólne spotkania z ciekawą historią, dołączam zdjęcia, które są dowodem na to, że w szkole można dobrze się bawić i uczyć jednocześnie. Wasze liczne przybycia na moje zajęcia, drodzy Uczniowie, są dla mnie każdorazowo inspiracją do tego,  aby po raz kolejny zaskoczyć Was tematem oraz formą przekazu faktów, opinii, hipotez z przeszłości. Zbieram podpisywane przez Was listy obecności, żeby tak jak obiecałam, na koniec roku szkolnego, zaprezentować je, w formie listu pochwalnego- za Waszą systematyczność. Spójrzcie pod tekstem na zdjęcia Waszych propozycji przyszłych zajęć. Zbieram każdy najmniejszy dowód Waszego uczestnictwa,  w spotkaniach z historią. Doceniam i jestem wdzięczna.  Do miłego zobaczenia.

p.s. Zapraszam na kolejne spotkanie i przypominam o konieczności zachowania dystansu, myciu rąk przed i po spotkaniu. Razem możemy więcej, ale musimy pamiętać o konieczności zachowania możliwych form bezpieczeństwa. Z pandemią i w pandemii da się żyć.

 nauczyciel historii-prowadzący koło historyczne

Renata Włodarczyk/Kronia