Pamiętajcie o czytaniu!


Biblioteki zamknięte, ale na pewno w domowych biblioteczkach są książki, które otrzymaliście w prezencie z okazji urodzin, imienin, świąt, a których do tej pory nie przeczytaliście. Sięgnijcie po nie – warto! Chcę Wam też przypomnieć o ciekawych świętach, które mogą być powodem, aby poszukać książek na ten temat .


2 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. Święto obchodzone w dniu urodzin znanego, duńskiego bajkopisarza – Hansa Christiana Andersena. Może z tej okazji przeczytacie wybrany przez siebie utwór tego pisarza. Z pewnością znacie takie baśnie jak: Królowa Śniegu, Calineczka, Brzydkie Kaczątko czy Dziewczynka z zapałkami. Nie jestem pewna, czy wiecie, ale spora część twórczości Andersena jest mniej popularna wśród czytelników. Może tym razem poszukacie na swoich półkach lub w zasobach Internetu takich baśni jak: Bzowa Babuleńka, Stokrotka, Krzesiwo, Ropucha czy Opowieść o Matce.
12 kwietnia – w tym roku będzie to pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych oraz… Dzień Czekolady, przysmaku, który od setek lat uwielbia cały świat. Jest wiele pozycji książkowych, które w tytule i treści zawierają to cudownie słodkie słowo. Przypomnijmy sobie:
Anna Onichimowska „Dzień Czekolady”,
Joanna Krzyżanek „Bajka pachnąca czekoladą” (książka naprawdę ma zapach czekolady!)
Roald Dahl „Charli i fabryka czekolady”
Danuta Wawiłow „Zapach czekolady. Najpiękniejsze wiersze”
Pamiętajcie też o czekoladowych wypiekach, zajączkach, jajeczkach!!!
Książka jest dobra na każdy czas, a więc – czytajmy!
Bożena Dudka – bibliotekarz szkolny