Pasowanie na czytelnika

Powiększ obraz

4 lutego do grona czytelników szkolnej biblioteki dołączyli uczniowi klas pierwszych. Uroczyste Pasowanie na Czytelnika rozpoczęło się przedstawieniem przygotowanym przez dzieci z klasy 3 b, pod kierunkiem Pani Małgorzaty Szumnej.

Pierwszoklasiści dowiedzieli się jak należy dbać o książki, jakie korzyści płyną z czytania, odgadywali bajkowe zagadki  i okazali się świetnymi znawcami literackich postaci.  Wysłuchali także nastrojowej piosenki pt. „Pięknie żyć” i  próbowali nauczyć się krótkiego wierszyka o zasadach wypożyczania  książek z biblioteki.

Po takim wprowadzeniu, uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, a następnie zostali pasowani bajkową książką na czytelników. Pamiątkowe dyplomy będą im przypominać o tym uroczystym wydarzeniu. Jako miłą niespodziankę otrzymali również kolorowe plany lekcji oraz, ufundowane przez Radę Rodziców, czekoladowe wafelki. Gośćmi na  pasowaniu na czytelnika w klasie 1 B była Pani Monika Hołdyńska – dyrektor naszej szkoły oraz Pani Iwona Bzdyra – bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Dziwnowie. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.  Celem  naszej uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, do wypożyczania książek, poznawania świata  i nieustającego rozwijania umiejętności czytania.