Dzień Książki dla Dzieci

„Książka! Znajdziesz w niej, co chcesz: bór odwieczny, morza szum, zapach ziół na górskiej ścieżce, tysiąc marzeń, tysiąc dum”. Lucyna Krzemieniecka

Dzień Książki dla Dzieci, to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, na pamiątkę urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena. Celem tego święta jest rozbudzenie  zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, wspomaganie najmłodszych w czytaniu oraz promocja literatury dziecięcej. Nasza szkoła także włączyła się w te obchody. Uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu czytelniczym pt. „Bajki, baśnie, bajeczki’, w trakcie którego wykazali się doskonałą znajomością bajek, wierszyków i innych utworów dla dzieci.

Wyniki tych zmagań umieszczone są na tablicy w korytarzu głównym. W trakcie spotkania  śpiewaliśmy wspólnie piosenkę „Podróż do krainy bajek” , uczniowie z klasy I „b” zaprezentowali nam wiersze o Andersenie. W czasie zajęć lekcyjnych dzieci czytały wybrane utwory i wykonały piękne ilustracje do ulubionych bajek. Zdobią one teraz  szkolną czytelnię, gdzie obok rysunków, można obejrzeć  wystawę książek z działu dla najmłodszych.

Spotkanie z bajkami było bardzo emocjonujące, okazało się, że nasi uczniowie to prawdziwi znawcy bajkowej literatury.

Bożena Dudka – nauczyciel bibliotekarz

Małgorzata Szymańska – wych. klasy I „b”