Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych

Dnia 19 marca po lekcjach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych, jako eliminacje do zawodów powiatowych. Wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić swoje możliwości biegowe. Zawody odbyły się w 6 kategoriach wiekowych. Dziewczęta oraz chłopcy z klas czwartych i młodsi biegli na dystansie 800 m, a chłopcy starsi – 1200 m. Łącznie w zawodach wystartowało 28 uczestników. Na starcie zabrakło kilku dobrze biegających uczniów naszej szkoły, ze względu na problemy zdrowotne. Mistrzynią szkoły w biegu na 800 m w kategorii dziewcząt klas VII – VIII i gimnazjum została Ania Rejchert z czasem 2:53,1 s. Na drugiej pozycji uplasowała się Karolina Pozorska, a na trzeciej – Weronika Wrońska. W kategorii dziewcząt z klas V i VI kolejno przybiegły: Paulinka Bałachowska, Amelka Sawińska i Agata Sych. Dziewczęta z klas IV – Lena Dąbkowska, Natalka Wrońska i Oliwka Zych. Mistrzem szkoły w kategorii chłopców klas VII – VIII i gimnazjum na dystansie 1200 m. okazał się Mateusz Świstak z czasem 4:56,5 s, a na drugiej pozycji przybiegł Wiktor Szwerecki. Trzecie miejsce nie zostało wyłonione, ze względu na brak zawodników startujących w tej kategorii – a szkoda, bo w klasach VIII jest wielu utalentowanych uczniów. W kategorii chłopców z klas V i VI najlepszy okazał się Igor Dąbkowski, za nim bieg ukończył Arek Bieńkowski i Michał Szumny. Najlepszymi biegaczami w klasach IV i młodszych był Darek Bojzan, Wiktor Tomaszewicz i Tymon Skrzypczyk. Na pochwałę zasługują dobrze zapowiadający się zawodnicy z klas młodszych – Darek Jańczak z klasy III, którego wyprzedziło tylko 4 chłopców z czwartej klasy i najmłodszy uczestnik zawodów – Adrian Stria uczeń klasy pierwszej, który świetnie poradził sobie z dystansem 800 metrów.
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i gratulujemy wyników.
Przypominamy, że dnia 16 kwietnia we wtorek odbędzie się pierwszy wiosenny wyjazd na Czwartki Lekkoatletyczne do Międzyzdrojów – wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów i udziału.
Sabina Grela i Jerzy Janawa