Multi Liga Gier Zespołowych

29 listopada 2018 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Dziwnowie odbył się Turniej Piłki Nożnej. Brało w nim udział 6 zespołów – 3 dziewcząt i 3 chłopców. MLGZ powstała z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego z zaprzyjaźnionych szkół. Uczestnikami turniejów są uczennice i uczniowie szkół z terenu Powiatu Kamieńskiego – Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim , Szkoła Podstawowa nr 2 im. Leona Teligi w Kamieniu Pomorskim.
W zawodach wzięło udział 60 zawodników i zawodniczek oraz 6 opiekunów. Miła i przyjazna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom. Jednak w odpowiednim momencie zawodnicy przypominali sobie w jakim celu się spotkaliśmy. Mecze stały na wysokim poziomie i wywoływały olbrzymie emocje. Rywalizowaliśmy systemem „każdy z każdym”. Tu w odróżnieniu do innych zawodów sportowych organizowanych na tym poziomie nastąpiła zmiana systemu rozgrywek. Podczas tego turnieju rozegrana została runda rewanżowa. Po sześciu meczach pierwszej rundy każdy z zespołów mógł walczyć o końcowe zwycięstwo. Runda rewanżowa była bardzo zacięta. Wynik każdego meczu był bardzo istotny dla wyniku końcowego. Warto tu zaznaczyć że o pierwszym miejscu w kategorii dziewcząt (dwa zespoły ze zdobyły po 8 punktów ), decydowały bramki stracone. Bramki zdobyte przez przeciwników decydowały o drugi miejscu w kategorii chłopców (dwa zespoły miały po 4 punkty) . Taka sama sytuacja dotyczyła również chłopców. Zawodniczki i zawodnicy z Dziwnowa byli „mało gościnni” i zajęliśmy najwyższe miejsce na podium w kategorii chłopców i drugie w kategorii dziewcząt.

Wyniki końcowe :
Dziewczęta: Chłopcy:
1. Kamień Pom. 2 1. Dziwnów
2. Dziwnów 2. Kamień Pom. 1
3. Kamień Pom. 1 3. Kamień Pom. 2
Bardzo chcielibyśmy serdecznie podziękować panu Grzegorzowi Jóźwiakowi – burmistrzowi Dziwnowa, pracownikom MOSIK-u. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom i trenerom. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Teresa Winiarska i August Wolniakowski.