Jednym z najważniejszych punktów realizacji projektu w ramach programu wieloletniego „ Niepodległa”, związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, była wycieczka Szkoły Podstawowej z oddziałami Gimnazjalnymi w Dziwnowie do Trójmiasta, która odbyła się 17-19.10.2018r.
Obszerny trzydniowy program wycieczki pozwolił na poznanie historii Polski związanej z dążeniami niepodległościowymi na przykładzie miast Gdyni i Gdańska. Najważniejszymi punktami były:
- Port w Gdyni z Dworcem Morskim
- Zwiedzanie Żaglowca Dar Pomorza i ORP Błyskawicy
- Muzeum Emigracji
- Stare Miasto i Ratusz
- Rejs statkiem na Westerplatte
- Zwiedzanie Muzeum Morskiego Żuraw
- Europejskie Centrum Solidarności
W ostatnim dniu wycieczki pojechaliśmy na Hel, dotarliśmy na sam cypel i zwiedziliśmy Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu.
Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Monice Hołdyńskiej oraz organizatorom, że mogliśmy uczestniczyć w takim patriotycznym przedsięwzięciu.
Uczniowie klasy III a, III b, VIII a,VIII b i VI b
oraz opiekunowie: Agnieszka Tomczak, Renata Włodarczyk i Norbert Płosaj