Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dnia 16 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w „Konkursie Rowerowym”. W skład zespołu wchodzili: Klaudia Kosmała, Weronika Wrońska, Kornel Burakiewicz i Aleks Burakiewicz. Najlepiej wypadła Klaudia, która zajęła na 40 startujących w kategorii szkół podstawowych – 3 miejsce i otrzymała piękną statuetkę oraz nagrody rzeczowe. Drużynowo, w tym roku zajęliśmy czwarte miejsce, co stanowi wielki postęp, zważywszy na to, że w poprzedniej edycji byliśmy na ósmej pozycji. Podczas tego turnieju, każdy startujący zawodnik miał do wykonania cztery zadania:

napisać test z przepisów ruchu drogowego,

-bezpiecznego użytkowania roweru i zdrowego stylu życia;

-przejechać po miasteczku rowerowym, stosując w praktyce zasady ruchu drogowego;

-zaliczyć 14 elementów rowerowego toru przeszkód

oraz wykonać praktyczne zadanie z pomocy przedmedycznej.

Najtrudniejszy jak zwykle okazał się tor przeszkód, na którym trzeba było wykazać się nieprawdopodobnymi umiejętnościami precyzyjnego manewrowania rowerem i opanowaniem. Klaudia zachowała największy spokój, umiejętnie kontrolując swoje zdenerwowanie i straciła tylko 27 punktów na 150 możliwych. Dodam, że w ubiegłym roku dała się ponieść stresowi i straciła ponad 60 punktów, choć w szkole na treningach, pokonywała większość przeszkód poprawnie.
Dziękujemy serdecznie reprezentacji naszej szkoły oraz zawodnikom rezerwowym – Natalii Lewandowskiej i Mateuszowi Świstakowi, za poświęcony czas i wysiłek, na przygotowania do tego konkursu. Drużyna z klasy szóstej już teraz deklaruje udział w przyszłorocznym konkursie w kategorii klas gimnazjalnych i VII-VIII. Do kategorii klas IV-VI będziemy musiały poszukać nowych kandydatów i wyszkolić ich odpowiednio. Czekamy na uczniów chętnych i pracowitych, którzy będą w stanie opanować wiedzę i umiejętności precyzyjnego manewrowania rowerom oraz stres.
Sabina Grela i Mirosława Romańczyc