Rekolekcje Wielkopostne.

W dniach 5.03.18 – 7.03.2018 odbyły się szkolne Rekolekcje Wielkopostne prowadzone przez ks. Piotra Jaska z zakonu Orionistów oraz przez młodzież z Klubu ,,Trampolina” ze Zduńskiej Woli. Pierwsze dwa dni Rekolekcji odbyły się na terenie szkoły. W środę na zakończenie Rekolekcji dzieci i młodzież naszej szkoły oraz Gimnazjum Publicznego ,,Pomerania” udali się do kościoła parafialnego pw. św. Józefa gdzie odbyła się spowiedź oraz msza św.

W czasie Rekolekcji oprócz zajęć sportowych dla klas 1-3 uczniowie klas starszych pod kierunkiem wychowawców  wykonywali pisanki, a pod kierunkiem  pani Mirosławy Romańczyc wspaniałe palmy wielkanocne. Młodsze dzieci z klas 1-3 w drugim dniu Rekolekcji – wykonywały przepiękne ozdoby świąteczne.

Nasza szkoła włączyła się w dzieło adopcji ucznia – w pomoc dzieciom z Kenii,i dlatego też wykonane przez uczniów palmy i pisanki wielkanocne będą sprzedawane dnia 18.03.18 w kościele parafialnym pw. św. Józefa w Dziwnowie, a pieniądze zostaną przekazane dla Lilian Muthoni Muthomi z Kenii zapewniając tej dziewczynce naukę w szkole przez cały rok. Pani Dyrektor Monice Hołdyńskiej oraz wszystkim nauczycielom, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu Rekolekcji w imieniu własnym oraz pani Agnieszki Dzięcioł i ks. proboszcza Andrzeja Misia serdecznie dziękujemy.

Teresa Winiarska.