Świetlicowe Walentynki

Przez dziesięć dni w naszej świetlicy trwały przygotowania do Walentynek, czyli produkcja oznak sympatii w postaci serc. Cała sala została ozdobiona. Serduszka zaczerwieniły się na walentynkowej gazetce, na oknach, stołach i ścianach. Zrobiliśmy też „Pocztę Walentynkową”, do której dzieci mogły wrzucać życzenia dla swoich ulubieńców. Największe zaangażowanie w wykonywaniu prac plastycznych, zaprezentowały dziewczęta, które niemal codziennie rysowały, kolorowały, wycinały i sklejały dekoracje. One też przygotowały najwięcej liścików ze słowami sympatii.
Dnia 14 lutego miło było otrzymać od „Serconosza” serduszko z miłymi słowami. Osoby, które nikt nie obdarował życzeniami, skłoniliśmy do zastanowienia się nad relacjami koleżeńskimi. Dzieci nauczyły się, że koleżeństwo jest jak kwiat, który trzeba pielęgnować – niedoglądany umiera i nie przynosi satysfakcji.
Samych sympatycznych i miłych relacji z otoczeniem życzą wychowawcy ze świetlicy szkolnej – Sabina Grela, Agnieszka Tomczak i Rafał Gutowski