Dzień Niepodległości

Wraz z końcem roku kalendarzowego żegnamy Stary Rok, szykujemy się na Święta Bożego Narodzenia, obchodzimy andrzejki, czyli mnóstwo dni szczególnych, na które czekamy cały rok.

Jest jednak jeszcze jeden dzień szczególnie szczególny, bez którego nie byłoby nas w tym pięknym i wolnym kraju, a mianowicie Dzień Niepodległości, czyli święto odzyskania przez Polskę wolności, po 123 latach niewoli.


W zawiązku z 11 listopada, uczniowie klasy gimnazjalnej,  przygotowali przedstawienie dla rówieśników oraz młodszych kolegów i koleżanek. A po co? Ano po to, żeby dzieciaki wiedziały, dlaczego nie przyjdą do szkoły 11 listopada. Jest to najważniejsze święto narodowe w naszym kraju, o którym należy wiedzieć cokolwiek, a najlepiej duuuużo.

Przedstawienie było bogate w najróżniejsze rekwizyty, włącznie z atrapą trumny, prawdziwymi lampionami i świeczkami, liśćmi zebranymi przez uczniów i uczennice, więc na nudę raczej nikt nie mógł narzekać.

Chciałabym podziękować przede wszystkim  uczniom klasy 3b, na których zawsze mogę  liczyć. Stanęliście na wysokości zadania. Znowu jestem z Was dumna.  Bardzo dziękuję  panu Markowi Ziębie za dbałość o efekty specjalne, dźwięk  i oświetlenie oraz pani Mirosławie Romańczyc   za bezinteresowną pomoc. Bądźmy dumni, wywieśmy flagę,  ku chwale ojczyzny!!!

 Renata Włodarczyk (Szkoła Podstawowa w Dziwnowie)