Nasze lekkoatletki na ogólnopolskich finałach

Wielkim sukcesem zakończyły się tegoroczne starty naszych uczniów w III edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Trzy uczennice ze Szkoły Podstawowej w Dziwnowie zakwalifikowały się do Ogólnopolskich Finałów Grand Prix w Łodzi. Ania Rejchert została vice mistrzynią w biegu na 300 m rocznika 2004, z wynikiem 43,77. Dla porównania dodam, że pan Jerzy Janawa przyznał, iż tylko kilku chłopców z tutejszego gimnazjum jest w stanie przebiec ten dystans w tak dobrym czasie.

Bardzo dobry wynik osiągnęła również Natalka Lewandowska w biegu na dystansie 600 m rocznika 2005, osiągając czas 1:56,66, a Natalka Donart w biegu 300 m 49,62. Wszystkie wyniki są bardzo wartościowe, a uczennice przeżyły wspaniałą przygodę startując na ogólnopolskiej imprezie wraz z 2500 innymi zawodnikami z 80 miast całej Polski.

Przypomnę, że nasza szkoła od trzech lat bierze udział w tej imprezie i co roku 3-4 osoby kwalifikują się do finału ogólnopolskiego, ale tak wspaniałych wyników do tej pory jeszcze nie osiągnęliśmy. W tym roku w Międzyzdrojach wystartowała też rekordowa ilość uczniów naszej szkoły, bo aż 50 osób, z tego kilkanaścioro z klas młodszych. Zapraszam wszystkie chętne dzieci we wrześniu do startów w IV edycji Czwartków Lekkoatletycznych – nadal będziemy szukać młodych talentów lekkoatletycznych.

Ze sportowym pozdrowieniem – Sabina Grela