Festiwal Piłki Nożnej im. Jana Pawła II

Już po raz siódmy zorganizowaliśmy turniej piłki nożnej dla naszych najmłodszych mieszkańców. Festiwal wchodzi w skład projektu „W Hołdzie Wielkiemu Papieżowi, Polakowi Janowi Pawłowi II” Jest on skierowany do przedszkolaków i uczniów klas I – VI Szkoły Podstawowej. Uroczystego otwarcia dokonał proboszcz parafii ks. Andrzej Miś.
Następnie kapitanowie zespołów losowali nazwy reprezentacji narodowych których będą przedstawicielami. Jednocześnie odbywały się dwa mecze. W grupie przedszkolnej były cztery zespoły : Polski, Niemiec, Ukrainy i Irlandii Północnej.

Czwarte miejsce zajęła Irlandia , trzecie Polska, drugie Niemcy. Zwycięskim zespołem została Ukraina (Tygryski).  W Szkole Podstawowej wygrała Szwecja (IIIA), przed Hiszpanią (IIC). Trzecie miejsce wywalczył zespół Anglii  (IIA), czwarte – Francja (IIIA), piąte Włochy (IA). Był to bardzo trudny i wymagający turniej. Wszyscy  bardzo się starali i walczyli na całego.  Zaangażowanie i emocje były ogromne. Wybrani zostali najlepsi zawodnicy  – Błążej Potoczny, Iwo Hopek, Kacper Kubacki, Mateusz Okołokułak, Michał Mazur, Bojzan Darek, Suda Patryk, Kamiński Adam. Osoby te otrzymały komplety strojów sportowych. Pierwsze trzy zespoły otrzymały puchary i koszulki z logo naszego turnieju  (w tym roku czarne). Wszyscy uczestnicy otrzymali piłki plażowe, breloczki, opaski na rękę, długopisy.  Nagrody i puchary wręczali zaproszeni na Festiwal goście. Po turnieju  uczestnicy zjedli pyszne pączki, które otrzymaliśmy  od pana Darka Bojzana – za co serdecznie dziękujemy. Chcielibyśmy również podziękować panu Zenkowi i Sławkowi za profesjonalne sędziowanie.  Dziękujemy  również za użyczenie obiektu  sportowego i zapewnienie napoi dla uczestników panu Maciejowi Atrasowi. Był to bardzo udany turniej – zabawa była doskonała i  upłynęła w miłej atmosferze. Już za tydzień odbędzie się FPN dla klas IV-VI. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Teresa Winiarska, August Wolniakowski.