Start „Maluchów” w Czwartkach Lekkoatletycznych

W ramach wiosennej tury Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych odbyły się już dwa starty. Nadal prowadzimy w kategorii szkól podstawowych, pomimo absencji najlepszych zawodników. W pierwszych zawodach tej tury nie brali udziału chłopcy starsi ze względu na mecz drużyny piłkarskiej. W ostatnich zawodach nie startowało większość zawodników z klas IV-VI – wzięli udział w wycieczce szkolnej, która okazała się być bardzo udana. Dodam, że znaczna część zawodników miała szansę na medale, a kilkoro z nich na złote. Honoru szkoły i pierwszej pozycji w kategorii szkół podstawowych bronili uczniowie klas młodszych. Przypomnę, że mamy przyznane fundusze przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii, na wynajem autobusu na te zawody. Komisji jeszcze raz dziękujemy, bo ich pieniądze nie poszły na marne. Nie wieźliśmy „powietrza” do Międzyzdrojów – autobus był zapełniony przez uczniów trzech szkół naszej Gminy, chcących spędzić aktywnie czas po lekcjach. Z naszej szkoły wzięło udział w tych zawodach 23 zawodników, z tego 14 z klas I-III, trójka matek (Beata Mazur, Monika Jankowska, Marlena Stria) i pani Beata Jabłonowska-Naumuk, która aktywnie pomagała w sędziowaniu zawodów, dokonując pomiarów w skoku w dal. Dziękuję za opiekę nad dziećmi i sędziowanie! Bez Was byłoby znacznie trudniej!

Wszyscy młodzi zawodnicy spisali się doskonale – dali z siebie wszystko, by godnie reprezentować naszą szkołę. Przyswoili sobie umiejętność startów z bloku, biegu po swoim torze, odbicia ze strefy odbić podczas skoku w dal, niektórzy dodatkowo wystartowali w konkursie rzutu piłeczką palantową, a tam trzeba uważać, aby nie wyjść poza rozbieg podczas rzutu. Nauczyli się przestrzegania zasad, zdyscyplinowania i samodzielności. Mieli możliwość bliższego poznania nowej dla nich dziedziny sportu – lekkiej atletyki. Dodatkowo zdobywali cenne punkty dla naszej szkoły. Cel naszych czwartkowych wyjazdów został osiągnięty. Największym odkryciem tegorocznych zmagań okazał się Krystian Jankowski, który startuje ze starszymi od siebie chłopcami na dystansie 300m, walcząc o trzecie miejsce, a w skoku w dal o drugie.

W najbliższy czwartek odbędzie się ostatni punktowany start w zawodach – nadal mamy szansę na 20 medali i pierwsze miejsce w klasyfikacji szkół.

  1. Jako była zawodniczka lekkiej atletyki, trenująca kiedyś biegi średnie, mogłam spełnić swoje najskrytsze marzenie – umożliwić swoim wszystkim zainteresowanym uczniom start w zawodach na stadionie lekkoatletycznym z nawierzchnią tartanową! W tej edycji zawodów, jak do tej pory wystartowało 57 uczniów naszej szkoły. Zobaczymy ilu młodych ludzi wybierze lekką atletykę, jako sposób na czas wolny? Tak właśnie wybrała Ania Rejchert, ale o tym w innym artykule….. J

Sabina Grela

Zdjcie0507 Zdjcie0524 Zdjcie0534 Zdjcie0536Zdjcie0526Zdjcie0527Zdjcie0532Zdjcie0537Zdjcie0539