Piąty zespół województwa

7 kwietnia 2017 r. w Koszalinie odbył się turniej w Mini Piłkę Ręczną Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Był to Półfinał Województwa w szczypiorniaka. Na tym etapie rozgrywek brały udział tylko cztery zespoły. My graliśmy pierwszy mecz z wygranym  regionu ‘A” z czyli zespołem z Koszalina (S.P. 18) Druga para to S.P. 71 ze  Szczecina i S.P. 7 ze Szczecinka . Pierwszy mecz o wejście do finału przegrywamy z Koszalinem. W drugim półfinale długo prowadził  zespół z Szczecinka. Po przerwie zespół ze Szczecina bierze się do roboty i pokonują rywali ze Szczecinka. W meczu o trzecie miejsce gramy właśnie z przegranymi z tego meczu. W ubiegłorocznych rozgrywkach był to wicemistrz województwa.  Po trzech minutach prowadzimy 3:0. Gramy jednak dwie połowy po 12 minut. Mecz jest bardzo zacięty, prowadzony jednak pod nasze dyktando. Cały czas kontrolujemy przebieg spotkania. Przeciwnicy są bardzo zaskoczeni naszą postawą . Po raz kolejny wypełniamy założenia taktyczne , nie pozwalając przeciwnikowi na zbliżenie się wynikiem do nas. Wygrywamy 7:4.  Nasi rywale w tym turnieju to coroczni medaliści województwa  w rywalizacji w mini piłce ręcznej. W ubiegłym roku złoty medal zdobył zespół ze S.P. 18 z Koszalina , srebro trafiło do S.P. 7 ze Szczecinka a brąz do S.P.71 ze Szczecina. Region „A” i ‘B” jest bezkonkurencyjny w szczypiorniaka. Należy nadmienić że w naszym województwie są jeszcze regiony „C” i  „D”.  Nasi rywale dysponują bardzo szeroką kadrą – 16-18 osób . My pojechaliśmy tylko w dziewięciu. Nasi rywale codziennie trenują . Startują w lidze wojewódzkiej. Biorą udział w wielu turniejach i zawodach. Nasza szkoła jest mało liczna . Do tego trzeba zawodników wybierać z dwóch klas a nie z pięciu. Zniechęcanie uczniów innych klas do reprezentowania Naszej Szkoły jest czymś tak już oczywistym że już do tego przywykliśmy. Myślę że takie przeciwności  budują charakter tego zespołu. Jesteśmy mocni siłą naszych przeciwników.
Końcowy wynik 1. Koszalin, 2. Szczecin, 3. Dziwnów, 4. Szczecinek.

Po  turnieju udaliśmy się do Parku Wodnego w Koszalinie. Tam spędziliśmy  miło czas i zregenerowaliśmy  siły po trudach zawodów.  Piąty zespół województwa w pełni zasłużył na chwilę relaksu J.

Bardzo serdecznie dziękuję Burmistrzowi  Dziwnowa Grzegorzowi Jóźwiakowi za pomoc finansową. Dziękuję również Radzie Rodziców w osobie pani Iwony Malinowskiej za wsparcie finansowe. Gratuluję i myślę że jest to bardzo duży impuls do wytężonej pracy która daje bardzo dużo satysfakcji.  August Wolniakowski

DSC_4888 DSC_4894 DSC_4898 DSC_4902 DSC_4910 DSC_4934 DSC_4952 DSC_4964 DSC_4988 (1)