Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniu 5.04.17r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który obejmował testy teoretyczne, jazdę rowerem z zachowaniem zasad ruchu po „miasteczku rowerowym”, tor sprawnościowy, składający się z 14 przeszkód, które trzeba było pokonać na rowerze i egzaminu praktycznego z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Do konkursu przygotowywali się od kilku miesięcy na dodatkowych zajęciach po lekcjach uczniowie klasy Va, pod opieką pani Miłki Romańczyc, a jazdę na rowerze ćwiczyli z panią Sabiną Grelą. W rywalizacji musiała wystartować czteroosobowa drużyna, składająca się z 2 dziewcząt i 2 chłopców.

Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Kosmała, Natalka Lewandowska, Aleks i Kornel Burakiewicz. W zajęciach przygotowawczych dodatkowo brali udział zawodnicy rezerwowi: Weronika Wrońska, Mikołaj Dzięcioł, Antoś Gaza i Mateusz Świstak. Najwięcej trudności podczas turnieju naszym rowerzystom sprawiło miasteczko rowerowe i tor przeszkód. Po takim miasteczku nigdy nie jeździli, a na zajęciach rowerowych ćwiczyli tylko te elementy toru przeszkód, które mamy dostępne w szkole. Dodatkowym problemem okazały się rowery, na których trzeba było zaliczać przejazdy – nasi zawodnicy byli przyzwyczajeni do dużych z hamulcami nożnymi, a na zawodach trzeba było próbę wykonać na małych z hamulcami ręcznymi. Za każdą podpórkę, lub dotknięcie przeszkody otrzymywało się punkty karne. Konkurencje wymagały skupienia, opanowania i precyzyjnej jazdy. Naszych zawodników niestety pokonała trema, ale zdobyli cenne doświadczenia, które wykorzystają w przyszłym roku. W tym turnieju w punktacji generalnej drużyna zajęła VI miejsce na 8 szkół startujących, a najmniej punktów karnych sędziujący policjanci przyznali Kornelowi Burakiewiczowi. Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów!

Sabina Grela, Mirosława Romańczyc

Zdjcie0452 Zdjcie0460 Zdjcie0463 Zdjcie0466 Zdjcie0468 Zdjcie0470 Zdjcie0471

Zdjcie0451 Zdjcie0455 Zdjcie0456 Zdjcie0457