Pasowanie na czytelnika

P2090006 (1)„Czytanie jest pasją, którą warto pielęgnować…” – zgodnie z tą maksymą po raz kolejny w naszej szkolnej bibliotece przyjęliśmy uczniów pierwszej klasy do grona czytelników.

Podczas  uroczystości,  pierwszoklasiści zapoznali  się  z  właściwymi zasadami  wypożyczania i traktowania  książek, wysłuchali  próśb  książek, zdali egzamin z bajkowej zgaduj-zgaduli, pomyślnie przeszli próbę zręczności i spostrzegawczości.

Najważniejszym  momentem  całej  uroczystości  było  złożenie przez dzieci  przyrzeczenia   i  sam  fakt  pasowania  na  czytelnika  biblioteki  szkolnej. Uroczystość  zakończono wręczeniem  pamiątkowych książeczek lektur, przygotowanych przez starszych kolegów i koleżanki, kolorowych planów lekcji i słodkiej niespodzianki ufundowanej przez Radę Rodziców. 

Dzieci bardzo lubią odwiedzać bibliotekę, wypożyczają książki, przeglądają w czytelni kolorowe czasopisma i zadają nam wiele pytań. Najmłodsi uczniowie to najliczniejsza grupa wypożyczających. Mamy nadzieje, że zapał i chęć do czytania nie przeminie a potrzeba sięgania po książki będzie rosła z wiekiem.

Bożena Dudka-nauczyciel bibliotekarz

P2090003 (1) P2090005 (1) P2090004 (1)