Wielkie zwycięstwo

Turniej który w mojej ocenie nie powtórzy się już nigdy. Po kolei wydarzenia w tym niesamowitym dniu. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Świerznie spotkały się zespoły rywalizujące w Mini Piłce Ręcznej Chłopców. Już podczas wyjazdu pojawiły się nieprzewidziane perturbacje (w ostatniej chwili zrezygnowało trzech uczniów z klasy V).  Pojechaliśmy więc na zawody bez żadnego rezerwowego !.  Na miejscu podzielono siedem zespołów na dwie grupy. My trafiliśmy do grupy składającej się z trzech zespołów  w której musieliśmy zagrać dwa mecze. W pierwszym meczu wygraliśmy z zawodnikami z S.P.  Nr. 1 w Kamieniu Pomorskim  2:1. Drugi mecz z uczniami S.P. z Wolina rozpoczął się bardzo źle dla naszego zespołu. Już w drugiej sekundzie meczu Igor Arczyński tak nieszczęśliwie upada że łamie lewe przedramię. Zostaje udzielona natychmiastowa pomoc. Pogotowie pojawia się szybko . Igora wraz z tatą , który przyjechał dopingować  swoich synów, zabiera karetka. Moment fatalny dla zespołu . Jest  Nas O JEDNEGO MNIE J. Każdy zespół liczy SIEDMIU ZAWODNIKÓW a NAS JEST SZEŚCIU. Krótka, męska rozmowa . Nikogo nie mogę zmusić do kontynuowania gry. Decyzje muszą podjąć sami zawodnicy. Każdy z nich wyraził zgodę na kontynuowanie gry w turnieju.  Postanowiliśmy że uhonorujemy Igora naszym dalszym udziałem w turnieju i że zagramy dla niego. Pokonujemy zespół z Kołczewa 5:0. Z pierwszego miejsca wychodzimy z grupy. W meczu o finał pokonujemy zawodników z Wolina 2:0.  W meczu finałowym spotykamy się ponownie z chłopakami z kamieńskiej  1.  W czasie spotkania pięciokrotnie jesteśmy ukarani karą indywidualną  jednominutową. W tych momentach gramy CZWORO  naprzeciwko SZEŚCIU  w polu!!!!! Pokonujemy ich w stosunku 2:0.  Wielka sensacja !!!!! Grając trzy mecze z czterech o jednego zawodnika mniej WYGRYWAMY CAŁY TURNIEJ. To co się stało jest bezprecedensowym wydarzeniem. Podnieść się po takim ciosie jak wypadek kolegi. Mieć chęci i motywację do dalszej walki i rywalizacji. Chłopcy pokazali jacy są wielcy, dojrzali i świadomi. Niesamowity spokój, doświadczenie , opanowanie  – to te  czynniki  pomogły w zwycięstwie. Przeciwności które się piętrzyły od samego rana bardzo  wzmocniły cały zespół. Z każdym meczem zespół grał coraz lepiej.  Ja obserwując te wydarzenia byłem pod ich ogromnym wrażeniem. To właśnie dla tych chwil warto pracować  i poświęcać swój prywatny czas. Ciężka praca , wysiłek  i zaangażowanie w tym przypadku (również  w przypadku dziewcząt) przyniosły wspaniały efekt. To jest ten moment zadowolenia , pozytywnych emocji  które dają niesamowitą satysfakcję. Są to momenty bardzo szczególne i unikatowe.  Tylko  i wyłącznie jako zawodnik lub jako trener można tego doświadczyć. Tego ze człowiek zrobił coś szczególnego i wyjątkowego. Jestem z Was dumny. Niech Wasi rodzice będą z Was dumni . To jest WASZ dzień.   Wszyscy zostali moimi  bohaterami . Życzymy powrotu do zdrowia Igorowi – najlepszemu zawodnikowi pierwszego , jak się okazało jego ostatniego  meczu turnieju.  Już za niedługo finały Regionu „B”. W tych zawodach poziom zespołów jest bardzo wysoki. Reprezentowali Naszą Szkołę : Igor Arczyński, Ignaś Arczyński, Igor Bernasiuk, Teper Krystian, Przybyszewski Kamil, Bielecki Adrian, Szwerecki Wiktor. Chciałem podziękować Teresce Winiarskiej z którą wspólnie prowadzimy UKS „FALA” Dziwnów, z którą organizuję  wszystkie przedsięwzięcia sportowe i przygotowujemy dzieci do zawodów.  Jestem bardzo zadowolony, że Nasza Szkoła jest najlepsza w powiecie w mini piłce ręcznej dziewcząt  jak i chłopców. Gratuluję. A.W.

DSC_0152 (1) DSC_0155 (1) DSC_0166 (1) DSC_0168 (1) DSC_0181 (1) DSC_0184 (1) DSC_0196 (1) DSC_0199 (1) DSC_0205 (1)