Miesiąc bibliotek szkolnych

„Książka, to dopiero początek” – pod takim hasłem obchodziliśmy tegoroczny Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Co działo się w naszej szkole?

Zorganizowaliśmy szereg działań, których celem było propagowanie czytelnictwa oraz wiedzy o książce i bibliotece.

Odbył się konkurs literacki dla uczniów klas II-VI, rozpoczęto akcję bookcrossing, która będzie trwała przez cały rok szkolny, zorganizowano kiermasz książek, ogłoszono także plebiscyt na najciekawszą książkę. Tegoroczne hity czytelnicze to: seria o Mikołajku, o Harrym Potterze, Ania z Zielonego Wzgórza, Wyspa potępionych, Akademia Pana Kleksa.

Spośród uczniów biorących udział w plebiscycie wylosowano jedną osobę, która  otrzyma nagrodę książkową. Tym szczęśliwcem okazała się Fryderyka Balazs- Zeuschner z kl. IV b.

W bibliotece na uczniów czekały wystawy książek. Jedna z nich, pod nazwą „Autorzy znani, trochę zapomniani”, prezentowała twórczość Hanny Ożogowskiej, Ewy Szelburg-Zarembiny oraz Janiny Porazińskiej. Można było  zapoznać się także z twórczością Jana Brzechwy czy Wandy Chotomskiej.. Dla zaciekawionych historią mamy propozycję w postaci  gazetki umieszczonej w korytarzu obok biblioteki. Znajdziecie tu wiele informacji o historii książki i pisma.

Biblioteka czeka na czytelników każdego dnia. Mamy wiele ciekawych książek zakupionych w ramach programu „Książki naszych marzeń”, niebawem pojawią się  nowe tytuły z  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Czytanie jest OK!

WYNIKI BŁYSKAWICZNEGO KONKURSU LITERACKIEGO Klas II-III

II A

ANIELA JASTRZĘBSKA

II B

JULIA MACISZONEK, NATALIA WROŃSKA

 II C

MICHAŁ MAZUR

 IIIA

SAMANTA LEŚNIAK, ZUZANNA KAPICA

 III B

KATARZYNA BAŁACHOWSKA, EMMA HOPEK, OLIWIA MAZUR

GRATULUJEMY!!!

Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe.