Jesienna tura Czwartków Lekkoatletycznych

Zakończyła się jesienna tura III Edycji Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych. Nasza szkoła, jak co roku bierze udział w tych zawodach, dzięki Panu Burmistrzowi i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii. Dziękujemy serdecznie za sfinansowanie wynajmu autokaru. W tej edycji wzięło udział w startach 37 naszych uczniów z klas I-VI. Poszukujemy młodych talentów lekkoatletycznych oraz krzewimy wśród naszych uczniów zamiłowanie do aktywnego spędzania czasu wolnego po lekcjach, dlatego nie odmawiamy nikomu. Każde dziecko, które wyrazi chęć udziału w tych zawodach, może spróbować swoich możliwości podczas wyjazdu do Międzyzdrojów. Nasi zawodnicy osiągają wspaniałe wyniki, rywalizując z uczniami z 6 szkół podstawowych z powiatu kamieńskiego. Obecnie w punktacji Grand Prix Szkół Podstawowych zdobyliśmy 5603 punkty i zajmujemy I miejsce, wyprzedzając o prawie 1800 punktów gospodarza zawodów – SP nr 1 w Międzyzdrojach. To wielki sukces! Ponad 2000 punktów mamy przewagi w klasyfikacji Nauczycieli. Nasi młodzi zawodnicy mają szansę zdobyć na wiosnę 21 medali. Oto najlepsze wyniki w poszczególnych konkurencjach:

Bieg na dystansie 300 m – Teper Krystian – I m, Donart Natalia – I m, Surma Maja – I m, Szumny Michał I m.

Bieg na dystansie 60 m – Przybyszewski Kamil – I m, Rejchert Anna – I m, Burakiewicz Kornel – Im, Bieńkowski Arkadiusz – I m, Trychta Anastazja – III m.

Bieg na dystansie 600 m – Lewandowska Natalia – I m.

Skok w dal – Przybyszewski Kamil – I m, Teper Krystian – II m, Donart Natalia – III m, Świstak Mateusz – I m, Burakiewicz Aleks – III m, Lewandowska Natalia – I m,  Wrońska Weronika – II m, Bieńkowski Arkadiusz – I m.

Rzut piłeczką palantową – Arczyński Ignacy – III m, Szumny Michał – II m, Dąbkowski Igor – III m.

Dziękujemy serdecznie paniom Ewie Karczmarek i Monice Jankowskiej za pomoc w opiece nad młodszymi uczestnikami podczas wyjazdów i zawodów. Dzięki Wam maluszki z klas I-III mogą sprawdzać swoje możliwości i pożytecznie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Do wiosny – do następnych startów!

Sabina Grela

img_9853-1 img_9855-1 img_9856-1 img_9859-1 img_9872-1 img_9888-1