PODIUM W POWIECIE KAMIEŃSKIM

Wielkim sukcesem sportowym zakończył się ubiegły rok szkolny 2015 -16 we współzawodnictwie  sportowym szkół w Powiecie Kamieńskim w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta w swojej kategorii zajęły  III msc, tak jak chłopcy. W ciągu 3 lat zdobyliśmy drugi raz ostatnie miejsce na podium.  III miejsce dało nam wiele satysfakcji i radości. Pokonaliśmy 24 szkół podstawowych z całego powiatu. Rywalizowaliśmy przez cały rok szkolny podczas deszczu, wichury jak również w pełnym słońcu.  Braliśmy udział w wielu zawodach i turniejach.  Udział w pozostałych pozwoliłby na walkę o II a nawet o I miejsce. Kwestie finansowe i organizacyjne jednak nie pozwoliły na zajęcie wyższego miejsca. Mam nadzieję że zapał i zaangażowanie nie zostaną zniweczone poprzez nasz brak w zawodach sportowych w ramach IMS. Każdy udział w zawodach przynosi punkty w rywalizacji. Czym wyższe zajęte miejsce tych punktów jest więcej. Spośród 27 szkół zajęliśmy  dzięki determinacji i systematycznej pracy tak wysokie miejsce. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i przekonany jestem że nie możemy zawieść naszych sportowców dla których udział w zawodach jest zwieńczeniem ich ciężkiej pracy.