Warsztaty żeglarskie

Przy okazji mających się rozgrywać w Dziwnowie Regat Energa Sailing Cup , Polski Związek Żeglarski zorganizował w naszej szkole warsztaty z żeglarstwa, jako propagowanie wśród dzieci i młodzieży tego wspaniałego sportu wodnego. W czwartek na 6 lekcji odbyły się, dla uczniów klas IV-VI oraz uczniów gimnazjum i liceum, teoretyczne zajęcia o żeglarstwie. Działacze PZŻ zaznajamiali naszych uczniów z tajnikami żeglarstwa – zaprezentowali pokaz slajdów, filmiki o żeglarstwie, budowę prawdziwej żaglówki „Optimist” i przeprowadzili quiz z nagrodami. Następnego dnia poszczególne klasy udawały się do „Mariny”, aby tam odbyć przeszkolenie praktyczne z budowy żaglówki, wiązania węzłów żeglarskich i balansowania na pokładzie „Optimist”-a. Nagrodą za udział w zajęciach była przejażdżka z dużą prędkością pontonem z napędem motorowym po rzece Dziwnej, aż do jej ujścia w morze. Niektóre żądne emocji i adrenaliny drużyny klasowe wypływały w morze wprost na fale, na których ponton intensywnie podskakiwał, a wszyscy pasażerowie aż ociekali morską wodą. Ta emocjonująca przejażdżka u niektórych osób wywołała wielkie zainteresowanie tym sportem, a u innych umożliwiła przełamanie strachu przed wodą. Dodam, że zainteresowani mogli kontynuować zajęcia z żeglarstwa w sobotę i niedzielę. Kilku żeglujących uczniów już mamy w szkole. Ciekawe,  kto dodatkowo dołączy do grona młodych żeglarzy?

„Hej żeglujże żeglarzu całą nockę po morzu! Hej żeglujże! Hej żeglujże! Żeglarzu, hej!”

(fragment piosenki Maryli Rodowicz – zwróćcie uwagę na pisownię!)

Opiekun i koordynator zajęć z żeglarstwa – Sabina Grela

DSC00170 DSC00209 DSC00214 DSC00216 DSC00221 DSC00233 DSC00237 (1) DSC00251 DSC002121 DSC00233