Finał Czwartków Lekkoatletycznych – 26 medali!

DSC00205Dnia 2.06.2016r. zakończyła się II Edycja Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych. Tego dnia odbyły się ostatnie, już siódme w tym roku szkolnym, zawody oraz podsumowanie całorocznej rywalizacji. Przypomnę, że uczniowie naszej szkoły brali udział we wszystkich startach, zdobywając punkty dla szkoły, nauczyciela i każdy indywidualnie dla siebie. Podczas tej edycji nasi zawodnicy wypadli równie dobrze, jak w ubiegłym roku. Nasza szkoła znowu zajęła drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych – wyprzedzili nas uczniowie SP nr 1 w Międzyzdrojach, którzy byli gospodarzami zawodów i liczniej uczestniczyli w startach. Nasi wspaniali sportowcy wywalczyli znowu dla mnie pierwsze miejsce w kategorii nauczycieli. Czworo naszych uczniów zostało zakwalifikowanych do wyjazdu do Łodzi na Ogólnopolskie Finały – Natalka Lewandowska, Ania Rejcherd, Kamil Przybyszewski i Kornel Burakiewicz.  Jednym z opiekunów podczas tego wyjazdu będzie tata Natalki – pan Leszek Lewandowski. Przywieźliśmy z Międzyzdrojów puchar, piłkę do siatkówki, 3 piłeczki palantowe i 27 medali. Olbrzymi sukces – odebraliśmy ponad 1/4 wszystkich medali rozdanych podczas Finałów Miejskich! Oto nasi medaliści tych zawodów:

Natalka Donart – I m. bieg 300 m, II m. bieg 600 m, II m. skok w dal:

Natalka Lewandowska – I m. bieg 60 m, I m. skok w dal;

Ania Rejcherd – I m. bieg 600 m, II m. rzut piłeczką palantową;

Kamil Przybyszewski – I m. bieg 60 m, III m. skok w dal;

Marita Michalska – I m. skok w dal, III m. bieg 60 m;

Artur Udycz – II m. bieg 300 m, III m. skok w dal;

Zuzia Pociask – III m. bieg 60 m, III m. skok w dal;

Ignaś Arczyński – III m. bieg 300 m, III m. rzut piłeczką palantową;

Maja Surma – I m. bieg 300 m;

Kornel Burakiewicz – I m. bieg 60 m;

Igor Arczyński – I m. bieg 1000 m;

Krystian Teper – II m. bieg 60 m;

Kacper Jankowski – II m. bieg 60 m;

Patryk Słabolepszy – II m. bieg 60 m;

Marta Kiersztyn – II m. bieg 300 m;

Natalka Katarzyńska – III m. bieg 300 m;

Weronika Wrońska – III m. bieg 60 m;

Lena Liszewska – III m. bieg 300 m.

Najmłodszymi zawodnikami naszej szkoły był Michał Mazur, klasa I – zajął IX m. w skoku w dal i XXVI w biegu na 60 m i jego siostra Oliwia Mazur, klasa II – XX m. w biegu na 60 m (33 startujących) i XI m. w skoku w dal (26 startujących). Oboje rywalizowali w kategorii wiekowej klas IV. Łącznie w Czwartkach Lekkoatletycznych brało udział 35 naszych uczniów, którzy przeżyli wspaniałą sportową przygodę, a połowa z nich zdobyła po jednym, albo więcej medali. Za tę przygodę i umożliwienie aktywnego spędzania czasu wolnego po lekcjach, za sfinansowanie wynajmu autokaru dziękujemy bardzo Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii oraz panu burmistrzowi Grzegorzowi Jóźwiakowi. Dziękujemy także babci Oliwki i Michała – pani Ewie Karczmarek, za pomoc w opiece nad najmłodszymi zawodnikami podczas wszystkich wyjazdów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym znowu będziemy mieli możliwość sławienia naszej szkoły i Dziwnowa w lekkoatletycznych zawodach. Już teraz zabieramy się wszyscy do pracy!

Sabina Grela

DSC00182 DSC00185 DSC00193 DSC00196 DSC00197 DSC00200