Jantarki Dziwnów

W piękne majowe popołudnie dziewczyny z zespołu „Jantarki” , trenujące piłkę ręczną stawiły się na zaproszenie Pani Joanny Piwińskiej  na boiskach kompleksu sportowego. Dzień był szczególny ze względu na odbywający się tu Festyn Rodzinny. Przeprowadziliśmy pokazowy trening, po czym przystąpiliśmy do rozgrywek. Poniżej zamieszczam oryginalny tekst z  tego wydarzenia napisany przez Natalię;

„We wtorek 3 maja 2016r. o godz. 14:00 odbyły się zawody sportowe na Orliku w ramach Festynu Rodzinnego. Dzień był naprawdę piękny i przy ciepłym słońcu, przy dopingu rodzin z dziećmi i naszych rodziców odbyły się zawody sportowe połączone z treningiem. W  zawodach udział wzięły cztery zespoły. Drużyny składały się z uczniów Szkoły Podstawowej w Dziwnowie.  Każda drużyna musiała wymyśleć własną nazwę i po intensywnych przemyśleniach powstały takie oto nazwy zespołów:

– FC nikt nas nie chce, – Banany Dziwnów, – Swagi Dziwnów, – Echo Dziwnów

Odbyły się cztery konkurencje:

– Piłka ręczna, – Piłka nożna, – Tor przeszkód, – Przeciąganie liny

Zmaganiom przyglądali się mieszkańcy Dziwnowa, którzy bawili się na Festynie Rodzinnym.
Do ćwiczeń i gry zostali również zaproszeni najmłodsi – uczniowie klas pierwszych.  Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak bawiliśmy się świetnie. Bardzo ważnym
i widowiskowym elementem była wspólna rozgrzewka wszystkich drużyn, wszyscy uważnie obserwowali jak profesjonalnie i z zaangażowaniem do niej przystąpiliśmy, a wszystko działo się pod czujnym okiem naszego trenera – Pana Augusta Wolniakowskiego, który również na co dzień prowadzi z nami zajęcia wychowania fizycznego oraz treningi piłki ręcznej.

Szybko okazało się, że gra o pierwsze miejsce stała się fajną zabawą dla nas wszystkich i  pokazała jak świetnie umiemy połączyć przyjemne z pożytecznym. W wyniku końcowej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęła drużyna „FC nikt nas nie chce”, na drugim miejscu znalazła się drużyna „Banany Dziwnów” a na trzecim „Swagi Dziwnów”.

Drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały pamiątkowe koszulki oraz cukierki, pozostali uczestnicy obdarowani zostali słodyczami.

Ten dzień był pełen wrażeń i sportowych zmagań. Na naszym Dziwnowskim „Orliku” bardzo przyjemnie i aktywnie spędziliśmy ten wolny i świąteczny czas.

Dziękujemy trenerowi Panu Augustowi Wolniakowskiemu oraz Panu Zenonowi Nowakowi za wsparcie podczas rozgrywek i opiekę nad nami. Dziękujemy naszym rodzicom za przybycie i doping.

WIELKIE DZIĘKI  !! J

W imieniu wszystkich uczestników

Natalia Katarzyńska z klasy VB S.P w Dziwnowie.”

Bardzo serdecznie chciałbym podziękować dziewczynom  za przybycie i  zaangażowanie. Dziękuję organizatorom,  Pani Joannie Piwińskiej, Pani Ani, Panu Zenkowi, Panu Sławkowi  wielu innym osobom, które uczestniczyły i pomagały  w tym wspaniałym wydarzeniu rozrywkowym i sportowym.
August Wolniakowski

DSC00006 DSC00015 DSC00017 DSC00027 DSC00029 DSC00032 DSC00050 DSC00092 DSC09773 DSC09802 DSC09837 DSC09842 DSC09859