Podium dla dziewcząt

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w piłce ręcznej dziewcząt w Kołczewie (26.02.2016 r.) Dziewczyny wywalczyły trzecie miejsce. Poniżej zamieszczam artykuł napisany przez uczestniczki zawodów Natalię Katarzyńską i Annę Rejchert.

Przygotowywałyśmy się do tego turnieju od bardzo dawna . Wiedziałyśmy, że nasz trener liczy na nas i chciałyśmy również pokazać naszym przeciwniczkom, że jesteśmy silne i dobrze przygotowane. W dniu wyjazdu na Mistrzostwa już o 7:45 byłyśmy w szkole. Czekając na trenera powtarzałyśmy wciąż nasze motto: ,,Siła, energia, adrenalina”. Nie nastawiałyśmy się zbytnio na miejsce na podium, ponieważ był to nasz pierwszy turniej piłki ręcznej. Jadąc do  Kołczewa każda z nas miała wielką tremę i stres ale również silną wolę walki i nadzieję, że będzie dobrze, że damy radę.
Pierwszy mecz grałyśmy z Kamieniem Pomorskim – przegrałyśmy – byłyśmy załamane, złe na siebie. Drugi mecz z Międzyzdrojami – wygrałyśmy. Zapanowała wówczas w naszym zespole ogromna radość. Uwierzyłyśmy, że mamy szanse, że nie wszystko stracone . Przyszedł czas na grę ze Świerznem – wynik ? – 0:0. Dzięki temu remisowi  udało nam się wyjść z grupy z  lepszym bilansem bramkowym. Po wyjściu z grupy czekał nas ciężki mecz – mecz z Golczewem o miejsce na podium. Niestety przegrałyśmy  3-1. Było nam bardzo przykro bo zdawałyśmy sobie sprawę z tego, że przegrana w następnym meczu zamknie nam drogę na podium. O puchar i trzecie miejsce grałyśmy  z Kołczewem. Po ciężkiej walce mecz ten zakończył się naszym zwycięstwem 3-1. Radość przepełniła nasze serca i cały czas towarzyszył nam okrzyk naszego motto: „Siła, energia, adrenalina”. Podczas całego turnieju towarzyszyły nam również różne emocje – raz był to smutek , innym razem szczęście.

Dziękujemy Panu Augustowi Wolniakowskiemu oraz całej drużynie.
,,SIŁA, ENERGIA, ADRENALINA’’  .

Nic dodać ,nic ująć. Zawodniczki napisały to co się czuje biorąc udział w zawodach. Jak podnosi się poziom adrenaliny, jakie towarzyszą temu wydarzeniu emocje. Jaka jest siła, energia, chęć zwycięstwa. Jak dążyć do celu i ile to kosztuje wysiłku. Same doświadczyły ile czeka nas jeszcze pracy i wyrzeczeń. Ile trzeba wylać potu aby osiągnąć wynik.
Czytając artykuł napisany przez Anię i Natalię  jestem dumny z ich osiągnięcia.  Jest to  dla nas wszystkich sygnał do  wzmożonej  pracy, aby osiągać jeszcze lepsze wyniki.  Cała drużyna fantastycznie pracuje na treningach. Dziewczynki które nie ćwiczą i tak przychodzą na trening wspierać swoje koleżanki. Tworzą prawdziwy „zespół”.
P.S. Po tych wszystkich wydarzeniach nie pozostało mi nic innego jak zaproponować dziewczętom  dodatkowy trening
J. Będziemy trenować w poniedziałki  i środy .
W swoim własnym imieniu pragnę bardzo podziękować całej drużynie i życzę dalszych sukcesów.

DSC_0394 DSC_0396 DSC_0398 DSC_0400 DSC_0401 DSC_0402 DSC_0404 DSC_0406 DSC_0413 DSC_0417 DSC_0431