Pasowanie na czytelnika

„Czytanie jest pasją, którą warto pielęgnować…” – zgodnie z tą maksymą  kolejny  rocznik pierwszoklasistów został przyjęty  do grona czytelników szkolnej biblioteki. Uczniom, w tym uroczystym wydarzeniu, towarzyszyły Panie Wychowawczynie oraz uczennice z klasy VI a, które ukryte pod postaciami z bajek, wprowadziły młodszych kolegów w świat książek. Podczas  uroczystości  uczniowie zapoznali  się  z zasadami  wypożyczania i prawidłowego obchodzenia się z  książkami, zdali egzamin z bajkowej zgaduj-zgaduli oraz powtórki z alfabetu.

Najważniejszym  momentem  całej  uroczystości  było  złożenie  przyrzeczenia  przez  pierwszoklasistów  i   pasowania  na  czytelnika  biblioteki  szkolnej. Uroczystość  zakończono wręczeniem  pamiątkowych dyplomów, wspólnymi zdjęciami i słodkim poczęstunkiem.

Dzieci bardzo lubią odwiedzać bibliotekę, sięgają na półki z bajkami, przeglądają w czytelni kolorowe czasopisma i zadają nam wiele pytań. Najmłodsi uczniowie to najliczniejsza grupa wypożyczających. Mamy nadzieje, że zapał i chęć do czytania nie przeminie, a potrzeba sięgania po książki będzie rosła z wiekiem.

Bożena Dudka-nauczyciel bibliotekarz

P2260002 P2260006 P2260010 P2260012 P2260019