Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej oraz V Międzyszkolny Konkurs Języków Obcych.

 

 DSC_0654DSC_0658DSC_0657DSC_0654DSC_0653DSC_065119 maja w Kamieniu Pomorskim odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. W tym roku postanowiliśmy zawalczyć o wygraną w dwóch kategoriach: I-III oraz IV-VI. Jako pierwsi wyzwanie podjęli uczniowie z klasy Ia pani Małgorzaty Szumnej. Warto wspomnieć, iż są to nasze kochane sześciolatki. Pod kierownictwem pani Beaty Kowalskiej oraz czujnym okiem wychowawcy pierwszaczki wyśpiewały sobie pierwsze miejsce  w kategorii I-III piosenką „5 Red Balloons”.

DSC_0640DSC_0639

W kategorii IV-VI z naszej szkoły zaprezentowała się cała klasa VIa oraz Estera Donart i Gracja Kalibabka z klasy VIb. Pani Elżbieta Klimecka wraz z uczniami przygotowała piosenkę zespołu ABBA „Dancing Queen”.Oktawia Szymańska, Amelia Śmigielska, Łukasz Dymerski oraz Michał Kokolus wcielili się w role tego legendarnego zespołu. Rodzice włożyli wiele wysiłku w ich stroje, co jeszcze bardziej podkreśliło charakter naszego występu. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wokalny i aktorski, zaśpiewali  z wielką energią, co jury odznaczyło wyróżnieniem.

CAM01593To nie koniec sukcesów naszych uczniów. Dopiero co opadły emocje po Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, a już w piątek 22 maja Oktawia Szymańska, Amelia Śmigielska i Łukasz Dymerski z klasy VIa sprawdzili swoją wiedzę ze znajomości języka angielskiego oraz wiedzę o krajach i kulturze zachodniej. Błyskawicznie i poprawnie odpowiadali na zadawane im pytania i ostatecznie zajęli I miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie Języków Obcych w Zespole Szkół Społecznych w Dziwnowie.

Wielkie gratulacje dla naszych małych i dużych uczniów. English is essential – uczmy się języka, to naprawdę istotne w naszym życiu; język otwiera granice na wiele możliwości!

Elżbieta Klimecka – nauczyciel języka angielskiego w klasach IV-VI

Beata Kowalska – nauczyciel języka angielskiego w klasach I-III

Małgorzata Szymna – nauczyciel nauczania zintegrowanego, wychowawczyni klasy Ia