Biegi sztafetowe

Dnia 5.05.2015r. na stadionie w Międzyzdrojach odbyły się Powiatowe Biegi Rozstawne. Już od kilku lat wszyscy nasi zawodnicy wracają z tych zawodów z medalami. W tym roku w kategorii szkół podstawowych startowały cztery drużyny w każdym biegu rozstawnym. Pierwsze startowały dziewczęta w sztafecie 4×100m – Michalska Marita, Liszewska Lena, Pozorska Dagmara, która wyprowadziła naszą sztafetę na prowadzenie i Sauda Magdalena, zdobywając srebrne medale. Chłopcy na tym samym dystansie, w składzie – Kokolus Michał, Jankowski Kacper, Waleryszak Patryk i Nowakowski Aleksander – dobiegli do mety jako pierwsi z niewiarygodnie dużą przewagą. W naszej sztafecie na pierwszej i ostatniej zmianie startowali najlepsi sprinterzy powiatu w swojej kategorii wiekowej, ale aż tak duża przewaga na łącznym dystansie czterystu metrów? To mogło oznaczać tylko jedno – pozostałe szkoły wystawiły swoich najlepszych biegaczy w sztafecie szwedzkiej! Ale o tym za chwilę, bo przed tym wystartowały dziewczęta. Na dystansie 100m biegła Franczak Amelia, na 200mDonart Natalia, 300mDonart Estera, a na ostatniej zmianie 400mKalibabka Gracja. Gracja dokonała niesamowitego czynu. Przejęła pałeczkę z kilkunastometrową stratą, ale po przebiegnięciu 150m – wyprzedziła wszystkie przeciwniczki i dotarła do mety ze znaczną przewagą. W ubiegłym roku była podobna sytuacja, ale zabrakło jej 2m do zwycięstwa. Tym razem przeszła samą siebie, chociaż bardzo nie lubi biegać na tak krótkim dystansie. Brawo!

W sztafecie szwedzkiej chłopców biegli kolejno: Frątczak Jakub, Barnatowicz Wiktor, Przybyszewski Kamil i Wasilewski Arkadiusz – zajęli trzecie miejsce. Tak jak pisałam wcześniej – ścigali się z bardzo dobrymi biegaczami i Arkowi na ostatniej zmianie nie udało się nadrobić wcześniejszych strat. Jestem z Was bardzo dumna! Przynosicie chlubę naszej szkole!

Przypominam, że w czwartek po południu kolejny start w „Lekkoatletycznych Czwartkach”. Bądźcie wytrwali – przed nami jeszcze tylko dwa starty, a finały miejskie już 28 maja. Zanosi się na same czołowe pozycje naszych zawodników.

Sabina Grela