W Hołdzie Wielkiemu Papieżowi Polakowi – Św. Janowi Pawłowi II”

P4230020W ramach projektu ,, W Hołdzie Wielkiemu Papieżowi Polakowi – Św. Janowi Pawłowi II” dnia 15.04.2015r. został przeprowadzony konkurs wiedzy o JPII, w którym wzięli udział uczniowie klas V i VI. Największą ilość punktów zdobyli: Aleksander Nowakowski – kl. VIb, Emilia Bieć – kl. Vb, Weronika Staszak – kl. VIb.

Dnia 23.04.2015r. wyżej wymienieni uczniowie reprezentowali naszą szkołę w dekanalnym konkursie wiedzy o Św. JPII w Kamieniu Pomorskim, który odbywa się pod patronatem ks. dziekana Dariusza Żarkowskiego. W konkursie tym I miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły Emilia Bieć –zdobywając wszystkie możliwe punkty/28/, zaś II miejsce zdobył również uczeń naszej szkoły – Aleksander Nowakowski. Nagrody wręczali: Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi i Oświaty pan Krzysztof Zakrzewski, pani Dyrektor SP nr.2 w Kamieniu Pomorskim oraz organizator konkursu pani Iwona Kuliberga. Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim, którzy brali udział w konkursach wiedzy o Św. JPII bardzo dziękujemy. Cieszymy się, że nasza młodzież poprzez zdobywaną wiedzę, pragnie przybliżyć sobie osobę o tak wielkim autorytecie jaką był JPII. Podczas inauguracji pontyfikatu 22.10.1978 roku zwrócił się do młodych mówiąc: ,,Wy jesteście nadzieją Kościoła i świata – wy jesteście moją nadzieją”. To właśnie on w 1985 roku zainicjował tradycję Światowych Dni Młodzieży. Niemal nie było zagranicznej pielgrzymki, wizyt w parafiach Rzymu i Włoch, podczas których Ojciec Święty nie spotkałby się z młodzieżą. Jakże piękną puentą do tematu JPII a młodzieżą są jedne z ostatnich słów umierającego papieża : ,,Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie i za to wam dziękuję”.

Teresa Winiarska i August Wolniakowski.

P4230005 P4230008 P4230010 P4230018