Dbamy o dobrą formę!

O zdrowie należy dbać w każdym wieku, dlatego też, aby uświadomić naszym uczniom, że zdrowie to najcenniejszy skarb, podejmujemy różnorodne zadania mające na celu propagowanie zdrowego stylu życia.

W marcu uczniowie klas I-III poznawali Dziesięć Zasad Zdrowego Żywienia, czyli reguły dobrego odżywiania. W czasie spotkania dokładnie przedstawiły wszystko to, co zawiera się w Piramidzie Zdrowia. Dzieci, po kierunkiem swoich wychowawczyń, przygotowały ciekawe plakaty, inscenizacje, piosenki oraz ćwiczenia ruchowe w rytmach zumby. W zabawny i bardzo pomysłowy sposób dowiedzieliśmy się, jak powinniśmy się odżywiać, co jeść a czego unikać, że codzienna dawka ruchu może zdziałać cuda. Grunt to poznać reguły dobrego stylu życia, a następnie konsekwentnie ich przestrzegać w codziennym życiu.

Dla uczniów klas IV-V zorganizowaliśmy zajęcia z zakresu ratownictwa i pierwszej pomocy przedmedycznej. Wykwalifikowany ratownik, Pan Robert Janiszewski, w sposób fachowy i rzeczowy przekazał uczniom zasady reagowania w sytuacjach zagrażających życiu ludzkiemu. Były pokazy i próby reanimacji, sposoby postępowania z osobami nieprzytomnymi, przypomnienie najważniejszych telefonów ratowniczych. Zajęcia o takiej tematyce mają na celu uświadomić naszym uczniom, że w razie konieczności nie mogą być bezczynni, że działania, jakich się podejmą, mogą uratować życie innemu człowiekowi.

    Bożena Dudka

DZIESIĘĆ ZASAD ZDROWEGO ŻYWIENIA

  1. Jedz codziennie różne produkty z każdej grupy uwzględnionej w piramidzie.
  2. Bądź codziennie aktywny fizycznie.
  3. Źródłem energii w twojej diecie powinny być głównie produkty znajdujące się w podstawie piramidy.
  4. Spożywaj codziennie przynajmniej 3-4 porcje mleka lub produktów mlecznych (jogurty, kefiry, sery, maślanka).
  5. Jedz codziennie 2 porcje produktów z grupy – mięso, ryby, jaja. Pamiętaj też o roślinach strączkowych.
  6. Każdy posiłek powinien zawierać warzywa i owoce.
  7. Ograniczaj spożycie tłuszczów.
  8. Ograniczaj spożycie cukru, słodyczy, słodzonych napojów.
  9. Ograniczaj spożycie słonych produktów – odstaw solniczkę.
  10. Pij codziennie odpowiednią ilość wody.

P3160076P3160066P3160042P3160030P3160025P3160020P3160022P3160016P3160014P3160010P3160036P3160008