KOLĘDNICY W NASZEJ SZKOLE

8Popularny niegdyś bożonarodzeniowy zwyczaj kolędowania z gwiazdką, szopką czy turoniem należy dziś do rzadkości. Istnieją jednak środowiska w Polsce w których ten zwyczaj jest kontynuowany. Dnia 18.12.2014 r. uczniowie klas VI utworzyli barwny orszak przebierańców i wyruszyli, aby kolędować od klasy do klasy w naszej szkole. Dzieci były miło zaskoczone, a zwłaszcza te najmłodsze wizytą kolędników, którzy oprócz śpiewania kolęd złożyli świąteczne życzenia. Głównymi postaciami w czasie pierwszego od lat kolędowania w Szkole Podstawowej w Dziwnowie byli: Maryja, Józef, Trzej Królowie, pasterze, aniołowie, diabeł, św. Mikołaj, śnieżynki. Młodzież otrzymała gromkie brawa, podziękowania i słodycze. Dziękujemy pani Ewie Milczarek za wypożyczenie strojów. Boże Narodzenie to czas miłości, spokoju i wybaczania. To czas radości, dzielenia się z drugim człowiekiem dobrym słowem, czułym gestem. Weź do ręki biały opłatek. Życz szczęścia całemu światu, niech się wszystkie serca rozweselą. Na nadchodzące Święta właśnie tej miłości, radości i pokoju życzą Teresa Winiarska i August Wolniakowski  oraz  kolędnicy.

Teresa Winiarska, August Wolniakowski.

 

15161312141197654321