Finał VI edycji Konkursu Wojewódzkiego „Zdążyć przed powodzią”

b128 maja 2014 r. odbył się finał konkursu, który wpisany jest w naszej szkole w projekt edukacyjno- wychowawczy, realizowany od sześciu lat. W bieżącej edycji uczestniczyły dwa zespoły z Gimnazjum Publicznego „Pomerania” oraz jeden zespół ze Szkoły Podstawowej. W czterech konkurencjach, tzn. w teście wiedzy o tematyce powodziowej, wiązaniu węzłów żeglarskich, znajomości sygnałów ratowniczych oraz umiejętności rzucania rzutką ratowniczą wszyscy uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i aktywnością. Wszyscy też zostali wynagrodzeni przez Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz innych sponsorów wspaniałymi upominkami: każdy uczestnik konkursu otrzymał kubek termiczny, notes, karty do gry o tematyce powodziowej, koszulkę z logo konkursu oraz inne drobne gadżety. Natomiast trzy najlepsze zespoły w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjów wyróżnione zostały dyplomami i plecakami. I właśnie jeden z naszych zespołów z gimnazjum może poszczycić się zajęciem III miejsca; startował on w składzie:

 1. Adrianna Słysz
 2. Alicja Szatanik
 3. Nikola Szymańska
 4. Patryk Wesołowski.

Serdecznie gratuluję i dziękuję za sześć lat spędzonych razem w projekcie.

Pozostali, uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, to:

 1. Łukasz Dymerski
 2. Łukasz Dzięcioł
 3. Dominik Kubiński
 4. Patryk Michalski
 5. Emilia Kruczek
 6. Oliwia Rogalska
 7. Wiktoria Barcikowska
 8. Łukasz Proszowski
 9. Norbert Szymański.

Dziękuję za radość, którą mi przynosicie i życzę sukcesów w kolejnych konkursach. Dziękuję za wszelką pomoc Pani Sabinie Greli i Panu Markowi Ziębie.

Pani Dyrektor Barbarze Brzozowskie i Pani Dyrektor Monice Hołdyńskiej dziękuję za wsparcie duchowe i finansowe.

Organizatorom i gospodarzom konkursu dziękuję za docenianie uczniów nie tylko w dziedzinie wiedzy teoretycznej i typowo szkolnej.

  Beata Jabłonowska- Naumuk

b4

b5

 

b.1

b3