St. Patrick’s Day – dzień św. Patryka

spZielono mi! – pod takim hasłem obchodziliśmy w tym roku dzień św. Patryka w naszej szkole. Jak tradycja nakazuje wszyscy uczniowie mieli obowiązek ubrać się na zielono. Not green will be pinched – czyli jeśli nie będziesz miał nic zielonego na sobie na pewno ktoś Cię uszczypnie. Leprechaun, czyli skrzat irlandzki odwiedził wszystkie klasy aby sprawdzić, która  jest najbardziej zielona i obdarował ją ‘garnkiem złota’.

W ramach dnia św. Patryka został ogłoszony konkurs plastyczny na symbole Irlandii jakimi są oczywiście koniczyna i harfa. Zwycięzcami tego konkursu zostali: Igor Arczyński klasa IIIb, Natalia Gaza klasa Vb oraz Weronika Dyczko klasa Ib – gratulacje!

Podczas apelu uczniowie poznali krótką historie szmaragdowej wyspy,  dowiedzieli się kim był św. Patryk oraz obejrzeli film z prawdziwej parady jaka co roku odbywa się na ulicach Dublina.

Na koniec odbył się quiz wiedzy o Irlandii i św. Patryku. Pięć drużyn rywalizowało między sobą, ale głównym celem tej zabawy było utrwalenie wiadomości.

Zachęcam do obejrzenia prezentacji multimedialnej przygotowanej przez panią Mirosławę Romańczyc.

Klimecka Elżbieta

[download id=”118″]

[download id=”119″]

sp3sp1sp5sp4