Wspólne drugie śniadanie

Podstawowym elementem zdrowego żywienia dzieci jest regularne spożywanie, co 3-4 godziny, wartościowych posiłków. Warunkują one prawidłowy rozwój, dobre samopoczucie i sprzyjają odpowiedniej dyspozycyjności do uczenia się.

Pierwsze śniadanie dziecko powinno zjeść w domu, przed wyjściem do szkoły. Kolejny posiłek, drugie śniadanie, zjadany jest w szkole. Drugie śniadanie to najczęściej kanapki, owoc, warzywo i napoje (woda, soki, mleko lub napoje mleczne). Przygotowany w domu posiłek będzie na pewno urozmaicony, zdrowy i ograniczy spożywanie przez uczniów produktów niekorzystnych dla zdrowia, kupowanych w pośpiechu w drodze do szkoły. Z naszych obserwacji wynika, że większość naszych uczniów zjada codziennie „domowe drugie śniadanie”. Aby pokazać uczniom, jak ważny jest to posiłek, zorganizowano w szkole kolejne spotkanie pod nazwą „Wspólne drugie śniadanie w szkole”. Przy współudziale wychowawców, uczniowie przygotowywali kolorowe kanapki, które kusiły wyglądem, zapachem i smakowały wybornie.

Wspólne drugie śniadanie, zjedzone w szkolnym kąciku śniadaniowym, to doskonały moment, aby pokazać, jak przygotować zdrowe kanapki, jak dbać o estetykę posiłku, przekazać sobie pozytywne wzorce i pomysły na zdrowe jedzenie. Jedną z głównych wartości takich spotkań jest kształtowanie u dzieci poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie. Organizowanie różnorodnych form propagujących zdrowy i aktywny styl życia integruje naszych uczniów, jest dla nich ciekawą i atrakcyjną formą poznawania świata.

Bożena Dudka

bd1bd2bd12 bd11bd3bd4bd12bd5bd8bd6bd7bd