Pokaz sztuk walki aikido

W naszej szkole, dnia 4.02.2013r. odbył się na przerwie pokaz sztuk walki aikido, który zaprezentowali zawodnicy z gorzowskiej szkółki, trenujący obecnie w naszej sali gimnastycznej. Prowadzący zajęcia, mgr Maciej Milewski, który od 31 lat uprawia ten sport, wraz ze swoimi wychowankami, zaprezentował sposoby obrony przed ciosami napastnika, uniki i rzuty. Uczniowie mogli zobaczyć, wykonane  w zwolnionym tempie chwyty, blokujące uderzenia i dźwignie, zakładane napastnikowi , które umożliwiały obezwładnienie go.  Zawodnicy pokazali uczniom w jaki sposób padać w różnych sytuacjach życiowych, aby nie doznać urazu. Należy podkreślić, że aikido jest sztuką samoobrony, polegającą głównie na unikaniu ataku przeciwnika. Mamy nadzieję, że spontaniczny, bo zorganizowany dosłownie w przeciągu 5 minut pokaz, zainteresował naszych uczniów i udowodnił, że są lepsze sposoby na nudę, niż siedzenie przed komputerem?

Aktywnego spędzania czasu wolnego, życzy

Sabina Grela

karatekarate1karate2karate3