Uczniowie wzmocnili mięśnie brzucha

ss4Na przełomie września i października przeprowadziliśmy testy sprawnościowe, o czym powiadamiałam na naszej szkolnej stronie. Niedawno przeprowadziliśmy powtórny test na siłę mięśni brzucha, aby porównać wyniki. Większość uczniów poprawiła swoje rekordy. W klasach IV średnia wyników podniosła się z 20 na 22 skłony. Jakub Frątczak, Kacper Jankowski i Artur Udycz ustanowili nowy rekord dla klas IV, wynosi on 30 skłonów. Poprzedni należał do Kacpra Jankowskiego – 27 skłonów. Marta Kiersztyn poprawiła swój rekord klas IV dziewcząt z 26 na 27.

Z najlepszym wynikiem szkoły wynoszącym 35 skłonów, należącym do Gracjana Walora zrównał się Michał Kokolus z klasy Va, poprawiając swój wynik z 30 na 35. Rewelacyjne osiągnięcie!

Rekord szkoły dziewcząt należący do Patrycji Mazurek, nie uległ zmianie, a wynosi 33 skłony. Też bardzo dużo!

Jak uczniowie to osiągnęli? To proste – ćwiczą brzuszki na każdej lekcji wf-u, a niektórzy jeszcze dodatkowo w domu, lub na treningach piłki nożnej, albo tańcach. To dziecinnie proste! Dzieci potrafią wzmocnić mięśnie brzucha, to MY dorośli tym bardziej.

Jak przeprowadzić test na mięśnie brzucha? Potrzebne są 3 osoby: osoba, która będzie sprawdzać swoje możliwości, osoba, która przytrzyma jej nogi i ktoś kto zmierzy czas. Trzeba położyć się na plecach na miękkiej nawierzchni  z ugiętymi nogami. Pomocnik musi mocno docisnąć stopy do podłoża. Zakładamy ręce za głowę, splatając palce na karku i zaczynamy w szybkim tempie wykonywać skłony, tak aby łokciami dotknąć kolan. Trzecia osoba włącza stoper na 30 sekund w momencie, gdy pierwszy raz się podnosimy. Po skłonie trzeba wrócić do leżenia. Nie oszukiwać – ręce na karku podczas leżenia muszą dotknąć podłoża! Spróbujcie sami! Masz wynik poniżej 30 – trzeba ćwiczyć –  codziennie przynajmniej 1 serię brzuszków po 10 skłonów. Najlepiej ćwiczcie z dziećmi, im też to wyjdzie na zdrowie! Swoje wyniki możecie przysyłać na Facebooka – Szkoła Podstawowa Dziwnów, lub na mój adres sag42a@wp.pl . Nie bądźcie leniwi, pokażcie swoim dzieciom, że warto dbać o swoją kondycję i zdrowie!

Sabina Grela

ss1ss2

sass5