GWIAZDKA DLA AFRYKI projekt edukacyjny UNICEF

111W listopadzie Szkoła Podstawowa w Dziwnowie, kolejny raz, przystąpiła do projektu edukacyjnego „Gwiazdka dla Afryki”.
Projekt jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci w Sierra Leone. Celem projektu jest uświadomienie uczniom z jakimi problemami borykają się mieszkańcy krajów rozwijających się, kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego, zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.
W ramach projektu „Gwiazdka dla Afryki”, uczniowie będą przygotowywać symboliczne prezenty dla maluchów. W wykonanych pudełeczkach owiniętych wstążeczką dzieci umieszczą symboliczne szczepionki, które chciałyby przekazać dzieciom w Afryce. Ile szczepionek, bądź zestawów znajdzie się w pudełeczku, zależy wyłącznie od ofiarodawcy, a więc ucznia.
Im bogatszy ma być prezent, tym paczka symbolizująca tę pomoc może być większa. Koszt jednej szczepionki jest niewielki, a nawet najdrobniejszy prezent może dokonać wielkiej rzeczy – uratować życie dziecka!
Wszystkie przygotowane przez dzieci prezenty zostaną wystawione w grudniu i styczniu podczas różnych imprez świątecznych i noworocznych w szkole.
Każdy z gości będzie mógł wesprzeć działania pomocowe przekazując darowiznę w formie równowartości wybranego przez siebie prezentu.
I TY ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!
Koordynator projektu
Ewa Milczarek

 111