Zachowaj równowagę!

 

z5Uczniowie naszej szkoły, każdego roku, uczestniczą w wielu zajęciach, akcjach, zawodach, które mają poszerzyć wiedzę o prawidłowych zachowaniach prozdrowotnych, zachęcić do zdrowego odżywiania się i aktywności fizycznej.

W obecnym roku szkolnym  nasza placówka bierze  udział w projekcie edukacyjnym KIK/34: „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”.

Projekt KIK/34 będzie realizowany w latach 2011-2017, na terenie całego kraju. Jego podstawowym celem jest promocja zdrowego stylu życia, w tym zapobieganie rozwojowi nadwagi i otyłości oraz innym chorobom przewlekłym, poprzez edukację społeczeństwa w zakresie prozdrowotnej zmiany żywienia i zwiększenia poziomu aktywności fizycznej.

Głównym realizatorem Projektu jest Instytut Żywności i Żywienia im. prof. dr med. Aleksandra Szczygła w Warszawie, który jest odpowiedzialny za prawidłową i skuteczną  realizację Projektu, wraz z Partnerami: Akademią Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Instytutem Pomnikiem – Centrum Zdrowia Dziecka  w Warszawie i Polskim Towarzystwem Dietetyki.              W roku 2013/2014, cała społeczność szkolna – dzieci, nauczyciele i rodzice –  podejmować będziemy działania zmierzające do uzyskania certyfikatu Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywności Fizycznej.

Nasi uczniowie nie tylko teoretycznie zapoznają się z zasadami zdrowego stylu życia – działają przede wszystkim praktycznie! Rysują, przygotowują surówki, sałatki, kanapki, kiszą samodzielnie kapustę, pieką chleb, suszą owoce, biorą udział w zawodach i turniejach sportowych, zjadają II śniadanie, które sami, pod okiem nauczycieli,  przygotowują w klasach. Uczniowie klasy VI tworzą prezentacje o tematyce zdrowotnej, które będą zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły. Przygotowany zostanie też „Kącik śniadaniowy”, gdzie będzie można kulturalnie zjeść, przyniesione z domu lub zakupione w szkolnej stołówce, II śniadanie. To dopiero początek!

Realizacja programu obejmie różnorodne działania, do których serdecznie zapraszamy rodziców. Państwa wsparcie jest przecież nieodzownym elementem edukacji dzieci.

Więcej informacji znajduję się na stronie www. zachowajrownowage.pl

z1z2z3z4