XIV Piknik Olimpijski w Warszawie

W1Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Dziwnowie  na XIV Pikniku Olimpijskim w Warszawie

W dniach 8- 9 czerwca 2013 r., z inicjatywy Burmistrza Dziwnowa- p. Grzegorza Jóźwiaka, wyróżniający się młodzi sportowcy-  uczniowie dziwnowskich szkół- brali udział w 14. Pikniku Olimpijskim w Warszawie. Tradycyjnie został on zorganizowany w Parku Kępa Potocka na Żoliborzu. Zgromadzonych, wśród których było ok. 220 naszych medalistów olimpijskich z lat 1952-2012, serdecznie powitał prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego-  Andrzej Kraśnicki. Przypomniał, że piknik jest największym sportowym festynem w kraju i łączy w sobie elementy sportu olimpijskiego  z rekreacją i zdrowym stylem życia, ale też  z wartościami  ideowymi i edukacyjnymi,  jakie niesie ze sobą olimpizm.

Nasi uczniowie mogli spotkać się, porozmawiać, otrzymać autografy oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z największymi sławami polskiego sportu; byli wśród nich: Irena Szewińska, Józef Grudzień, Wojciech Fortuna, Ryszard Szurkowski, Andrzej Szarmach, Robert Korzeniowski, Andrzej Wroński, Łukasz Kruczek, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Sylwia Bogacka, Luiza Złotkowska, Tomasz Kucharski, Marek Łbik,  Zenon Jaskuła  oraz  >nadzieje olimpijskie<  na IO Soczi 2014. Mogli także spróbować swoich sił w olimpijskich konkurencjach zimowych, przygotowanych z myślą o Igrzyskach w Soczi w 2014 r., m. in. wykazać się umiejętnością wykonania skoku na specjalnie przygotowanej skoczni narciarskiej. Mamy nadzieję, że taka skocznia zawita również do Dziwnowa   na Festiwal Gwiazd Sportu. A po sportowym wysiłku nasi uczniowie mogli posilić się dzięki otrzymanym ( sponsorowanym ) talonom na lunch i napoje.

Przed rozpoczęciem pikniku dzieci miały także okazję zobaczyć piękne i wartościowe eksponaty zgromadzone w Muzeum Sportu i Turystyki, które znajduje się w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Natomiast dzień wcześniej były na Stadionie Narodowym, gdzie także odbywały się imprezy związane ze sportowymi wydarzeniami stolicy.

Opiekunowie oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania Urzędowi Miejskiemu w Dziwnowie, a szczególnie Burmistrzowi- p. Grzegorzowi Jóźwiakowi za sfinansowanie przejazdu, noclegu i wyżywienia oraz Dyrektorowi ZOOiK- p. Jackowi Klimeckiemu i Przewodniczącej Rady Miejskiej-  p. Joannie Piwińskiej za cenną współpracę i pomoc oraz umożliwienie przeżycia niezapomnianych wrażeń i atrakcji podczas pobytu w Warszawie.

Beata Jabłonowska-Naumuk

 WW1WW2WW3WW4WW5WW6WW7WW8WW9WW10W5