Telewizja Szczecin w Szkole Podstawowej Dziwnowie

kamera-na-korbkeW sobotnie przedpołudnie, 18 maja 2013 r., do naszej szkoły zawitała ekipa filmowa Szczecińskiego Oddziału Telewizji Polskiej. Wizyta ta została zaplanowana w związku z nagraniem filmu edukacyjnego „Zdążyć przed powodzią”  w ramach projektu, który realizowany jest w dziwnowskich szkołach we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie od 2008 r. Tegoroczna edycja działań programowych miała na celu napisanie scenariusza do wybranej  sekwencji filmu, przygotowanie scenografii i rekwizytów oraz przydzielenie ról  i zagranie w opisanej scence. Komisja konkursowa w Szczecinie wyłoniła 7 szkół, wśród których znalazła się Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Publiczne w Dziwnowie. Naszym zadaniem było przedstawienie sytuacji , kiedy rodzina dotknięta powodzią wraca do swojego domu z punktu ewakuacyjnego. W związku z tym teren naszej szkoły w jednej chwili zamienił się w profesjonalny plan filmowy z dziennikarzami,  operatorami  kamer, światła  i dźwięku, których na pewno jeszcze długo będziemy wspominać, ponieważ przysporzyli nam wielu emocji, pokazali prawdziwą pracę filmowców, zapoznali z tajnikami powstawania filmu oraz nauczyli cierpliwości, współpracy w grupie  i radości dzielenia się wiedzą z innymi.

Pani dyrektor Barbarze Brzozowskiej dziękuję za wsparcie i życzliwość. Dziękuję za wspaniałą współpracę i nieocenioną pomoc przy realizacji projektu Pani Sabinie Greli, Pani Ewie Milczarek  i Panu Markowi Ziębie. Dziękuję również pracownikom Marketu Budowlanego PSB Mrówka Dziwnów za udostępnienie rekwizytów do filmu.

Uczniom gratuluję udziału w przedsięwzięciu na skalę województwa   i z niecierpliwością oczekuję werdyktu jury, które wyłoni najlepszych uczestników  i twórców filmu; uroczysta gala i wręczenie nagród odbędzie się 24 czerwca w Szczecinie.
W nagraniu filmu udział wzięli: Łukasz Dzięcioł, Dominik Kubiński i Patryk Michalski z klasy V b Szkoły Podstawowej w Dziwnowie,  Wiktoria Barcikowska, Emilia Kruczek, Oliwia Rogalska, Alicja Szatanik, Łukasz Proszowski, Norbert Szymański i Patryk Wesołowski z klasy II b oraz Ada Słysz   i Nikola Szymańska z klasy II a Gimnazjum Publicznego „Pomerania” w Dziwnowie.

Beata Jabłonowska-Naumuk
koordynator projektu

TV1TV2TV3TV4