Biegi rozstawne

sport1

Nasi zawodnicy, pod opieką Sabiny Grela, w środę wzięli udział w Międzyzdrojach w biegach sztafetowych, gdzie odnieśli duży sukces. Sztafeta 4 x 100 m dziewcząt, w składzie Iga Jarecka-Pociask, Julia Sadowska, Natasza Dziągwa i Wiktoria Zawadzka – zajęła drugie miejsce. Pozostałe sztafety uplasowały się na trzecich pozycjach, a były to:

sztafeta szwedzka dziewcząt – Roksana Hryszan (100 m), Magdalena Łoś (200 m), Nikola Mały (300 m) i Zuzanna Łukaszewicz (400 m); sztafeta 4 x 100 m chłopców – Ernest Hryszan, Maciej Kokolus, Piotr Stańczyszyn i Hubert Bielecki oraz sztafeta szwedzka chłopców – Jakub Jastrzębski (100 m), Gracjan Walor (200 m), Ernest Hryszan (300 m) i Jacek Kalibabka (400 m). Wszyscy zawodnicy zdobyli medale, z czego bardzo się cieszymy, a Ernest został udekorowany dwukrotnie brązem, ponieważ startował w dwóch biegach, zastępując nieobecnego zawodnika. Biegi sztafetowe są bardzo trudną konkurencją lekkoatletyczną. Wymagają od całej drużyny współpracy, zgrania, niezwykłej koncentracji, stalowych nerwów, orientacji i odpowiedzialności. Emocji było wiele, zwłaszcza, że uczniowie klas piątych po raz pierwszy byli na prawdziwym stadionie lekkoatletycznym, startowali z bloków, biegali po torach i podawali pałeczki sztafetowe. Wszyscy zdobyli nowe doświadczenia i umiejętności. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i wysiłek włożony w przygotowania do zawodów oraz start.