W szkolnej bibliotece

 

książkaW kwietniu, z okazji Miesiąca książek i czytelnictwa, biblioteka szkolna przygotowała dla swoich czytelników wiele atrakcji.

Wszyscy uczniowie mogą wziąć udział w konkursie plastycznym na plakat reklamujący bibliotekę, książki i czytanie. Praca może być wykonana dowolną techniką, w formacie nie mniejszym niż A-3. W dniach 15-23 kwietnia, na przerwie „obiadowej” o 12.25, organizowany będzie, dla wszystkich chętnych dzieci,  konkurs błyskawiczny „Czytam, więc wiem” ze znajomości literatury i nie tylko. Uczniowie klas II-III wezmą udział  w konkursie czytelniczym „W świecie legend”. Nagrodami w konkursach są oczywiście książki!

 „Bajki z czterech stron świata – Afryka” – to kolejna propozycja zajęć czytelniczych dla uczniów klas młodszych. Po bajkach z Japonii i Grenlandii przyszła pora na przygodę z bajkami i wierszami o przyrodzie i  ludziach z kontynentu afrykańskiego. W bibliotece czekają też na czytelników  wystawy: „Zaczarowany świat Juliana Tuwima” oraz „O książce kilka razy naj…”.

Biblioteka nie jest już miejscem, które kojarzy się dzieciom tylko z szarą, starą książką, ciszą i obowiązkowymi lekturami. Powoli staje się swego rodzaju atrakcją, gdzie można spędzić ciekawie czas, poczytać, popracować z komputerem. Do zobaczenia w szkolnej bibliotece!

 

                                                                                              Nauczyciel bibliotekarz z SP w Dziwnowie.

 P4100004[1]_zmniejszacz-pl_839728