Rekolekcje wielkopostne w naszej szkole

W tym roku rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne w naszej szkole w Wielkim Tygodniu. Tegoroczne rekolekcje w kościele poprowadził dla nas ks. dr Paweł Płaczek. Ksiądz rekolekcjonista przybliżał nam  wydarzenia z Ewangelii, odkrywając dobre Oblicze Boga. Opowiadał mądre historie z życia, posługując się przy tym zręcznymi rekwizytami.  Nauczył nowych pieśni, łatwo zapadających w ucho. W kościele było trochę zimno, ale nie nudno. Przed pójściem do kościoła spotykaliśmy się w szkole.

W poniedziałek bawiliśmy się na sportowo na  hali. We wtorek spotkaliśmy się na korytarzu naszej szkoły, by uczestniczyć w spotkaniu ze świętymi w roku wiary. Uczniowie kl. Ia przybliżyli nam sylwetkę Pastuszków z Fatimy, którym ukazała się Matka Boża. Kl. IIa pokazała odwagę i poświęcenie jednego z najmłodszych świętych Dominika Savio. Natomiast kl. IIb przybliżyła nam posłannictwo polskiej zakonnicy s. Faustyny Kowalskiej. Kl. Va zapoznała nas z historią patrona naszej diecezji św. Ottona z Bambergu a uczniowie z kl. VIa ukazali piękno i mądrość naszego króla św. Jadwigi Andegaweńskiej, kanonizowanej przez naszego bł. Jana Pawła II. W środę przygotowywaliśmy się do spowiedzi i Mszy Św., a klasy młodsze dekorowały swoje klasopracownie. Szybko minęły nam dni rekolekcyjne, ale przed nami Święta Wielkanocne. I z tej okazji życzymy, aby usłyszane Słowo podczas rekolekcji szkolnych przemieniało nas w lepszych ludzi.

Spokojnych, radosnych i słonecznych dni wszystkim czytelnikom naszej strony życzą Nauczyciele.

Opracowała Agnieszka Dzięcioł

a5a6a2a1a3a4