ŚWIĘTY PATRYK W NASZEJ SZKOLE !

 

        P4 19 marca w naszej szkole odbył się Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii, który jest obchodzony na całym świecie 17 marca. Z tej okazji wszyscy uczniowie przebrali się na zielono i otrzymali czterolistną koniczynę, ponieważ symbolizuje ona Irlandię. W ramach zajęć języka angielskiego uczniowie zapoznali się z postacią Świętego Patryka, historią i tradycją tego święta. Podczas lekcji dzieci grały w gry edukacyjne i zdobywały ‘garnki ze złotem’.

W szkole odbył się również konkurs na najbardziej zieloną klasę. Leprechaun, który według legendy był złym i chciwym na złoto skrzatem, postanowił zrobić dobry uczynek i obdarzyć słodkościami zwycięskie klasy.

I miejsce zajęły klasy  I A i I B.

Wyróżnienie otrzymały klasy II B oraz VI A.

Leprechaun wyróżnił dodatkowo ucznia z klasy 5 A, Patryka Michalskiego, za najciekawszy i najbardziej zielony strój.

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie.

Ela Klimecka i Beata Kowalska. 

P1P2P3P5P6P7