PASOWANIE NA CZYTELNIKA

 

bibW bibliotece Szkoły Podstawowej w Dziwnowie początek drugiego semestru to wyjątkowy czas dla każdego pierwszaka. Właśnie wtedy ma miejsce miła uroczystość- „Pasowanie na czytelnika”. W bardzo uroczystej i atrakcyjnej dla dzieci formie, biblioteka szkolna otwiera przed nowymi czytelnikami swoje podwoje.

Tegoroczne pasowanie miało miejsce w poniedziałek, 25 lutego. Uczniowie klas pierwszych wysłuchali wielu przydatnych czytelnikom informacji – o zasadach wypożyczania książek, o regulaminie biblioteki i formach korzystania z czytelni. Panie stażystki, Paulina Kruczek i Kasia Paździor, zaprezentowały się naszym pierwszoklasistom w recytacji wierszyków, których tematem były książki i to jak o nie dbać, aby długo mogły umilać nam czas wolny. Kolejnym punktem spotkania była bajkowa zgaduj-zgadula oraz powtórka z alfabetu. Na zakończenie uczniowie wypowiedzieli słowa przysięgi czytelniczej i za pomocą książki zostali pasowani na dbającego i szanującego książki czytelnika szkolnej biblioteki.

Otrzymali też pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek i słodką niespodziankę, którą ufundowała Rada Rodziców.

Dzieci bardzo lubią odwiedzać bibliotekę, sięgają na półki z bajkami, przeglądają w czytelni kolorowe czasopisma i zadają nam wiele pytań. Najmłodsi uczniowie to najliczniejsza grupa wypożyczających. Mamy nadzieje, że zapał i chęć do czytania im nie minie a potrzeba czytania będzie rosła z wiekiem.

                                                                                  Bożena Dudka – nauczyciel bibliotekarz

bi1bi2bi3bi4