” Dzień Wszystkich Kolorów Świata”

 

DSCF3105Dobiega końca realizacja projektu edukacyjnego UNICEF  „Wszystkie Kolory Świata„.

Cieszymy się, że tak wiele dzieci i rodziców zdecydowało się do nas dołączyć i zaangażować w pomoc dzieciom w Czadzie. Do szkoły wpłynęło około 80 charytatywnych laleczek, które będą wystawione na specjalnie zorganizowanej w szkole imprezie ” Dzień Wszystkich Kolorów Świata„, na które zapraszamy dzieci, rodziców, opiekunów, dziadków, społeczność lokalną. Impreza odbędzie się 19 lutego 2013 r. o godzinie 1600 w sali gimnastycznej SP w Dziwnowie. Wydarzenie to będzie niezwykłą okazją do obejrzenia wystawy wykonanych laleczek i niecodzienną podróżą przez kontynenty. W trakcie tego spotkania dzieci będą zachęcały osoby dorosłe do włączenia się w akcję pomocową UNICEF. Każdy dorosły może zaopiekować się wybraną przez siebie laleczką, przekazując przy tym darowiznę na rzecz dzieci w Czadzie. Wszystkie zebrane w ramach akcji pieniądze zostaną wpłacone na specjalne konto dedykowane zbiórce na rzecz dzieci w Czadzie. Ogłaszamy również RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY NA NAJBARDZIEJ ORYGINALNĄ LALECZKĘ. Od poniedziałku 11 lutego 2013 roku w holu SP w Dziwnowie będą wystawione wszystkie charytatywne lalki. Każda z nich ma przypisany numer. Do specjalnej puszki każdy może oddać swój głos wrzucając karteczkę z numerem lalki. W piątek Komisja Konkursowa przeliczy głosy i ogłosi wyniki 19 lutego na ” Dniu Wszystkich Kolorów Świata„.

Zwycięska laleczka będzie tylko jedna!

Ewa Milczarek – koordynator akcji 

To piękna akcja, która niesie dużo nadziei na lepsze jutro dla dzieci. Cieszymy się, że w naszej szkole p. Ewa zdecydowała się poświęcić swój czas i zająć się prowadzeniem akcji  na naszym terenie.

Nasi uczniowie, członkowie SKO, także dostarczyli swoje lale charytatywne na ten szczytny cel. Wszyscy bardzo dużo czasu i serca włożyli w stworzenie tych niepowtarzalnych i jedynych w swoim rodzaju dzieł sztuki. Mamy nadzieję, że tego wyjątkowego dnia ( 19 lutego – wtorek) uzbiera się spora kwota, którą p. Ewa zasili konto UNICEF dla dzieci Czadu,  jednego z najbiedniejszych krajów w Afryce.

Już dziś  wszystkie laleczki można obejrzeć w zakładce PREZENTACJE.

Zapraszamy.

Mirosława Romańczyc – opiekun SKO