Sport do wyboru

SKS dla najmłodszych.

W  pierwszym półroczu chętni uczniowie klas I-III mieli możliwość korzystania z dodatkowych zajęć ruchowych, odbywających się po lekcjach we wtorki i czwartki.  Zajęcia te mobilizowały dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijały ich zainteresowania i sprawność oraz dawały wiele radości i satysfakcji.

Chłopcy najchętniej grali w piłkę nożną, dziewczęta natomiast uwielbiały przebierać się w kolorowe spódniczki i tańczyć przy muzyce ze wstążkami, kółkami ringo, albo tworzyć układy gimnastyczne na materacach.

Wiele radości wszystkim sprawiało budowanie toru przeszkód z kolorowych klocków, zabawa piłkami i jesienne zajęcia na świeżym powietrzu. Samo zdrowie! Czasami odwiedzaliśmy salę fitness w MOSiK-u, korzystając z rowerków, bieżni i innych sprzętów. Na hali natomiast uczniowie bardzo lubili bujać się na linach. Oprócz ćwiczeń ogólnorozwojowych zaczęliśmy przygotowania do gry w koszykówkę. Każdy na tych zajęciach mógł aktywnie i pożytecznie spędzić czas na miłej zabawie. W drugim półroczu, o ile plan lekcji na to pozwoli, planujemy podzielić uczniów na oddzielne zajęcia dla dziewcząt i chłopców ze względu na ich zróżnicowane zainteresowania.

 Sabina Grela