Dzieci lubią śpiewać!

Nasze dzieci lubią śpiewać!

Dziś, 6 stycznia 2013r. odbyła się mała  i skromna, aczkolwiek bardzo ważna dla jedenastki  uczniów z naszej szkoły  uroczystość przyjęcia do scholi.  Nasze najmłodsze w parafii chórzystki otrzymały z rąk Rodziców pelerynki  i segregatory z tekstami pieśni. Przyjęcie miało miejsce na początku Mszy świętej o godz.  12:00. Ks. Proboszcz przewodniczył uroczystemu przyjęciu i  jak wyznał: ,,odkąd jest w naszym Dziwnowie,  po raz pierwszy brał udział w takim wydarzeniu”.

Dziewczynki spotykają się od października br.-  regularnie w każdą sobotę       (g. 14:00) i ćwiczą pieśni liturgiczne pod kierunkiem p. Agnieszki Boguty. W prawie w każdą niedzielę o godz. 12:00, śpiewają na chwałę Bogu i ku radości zebranym parafianom a szczególnie przybyłym dzieciom.

Nasz młody chór uświetnił  kolędowym śpiewem spotkanie świąteczno – noworoczne, organizowane w Szkole Podstawowej  dla emerytów i osób samotnych z naszej Gminy. Tym samym  zachęcił wszystkich zebranych uczestników do wspólnego kolędowania. W swym krótkim czasie istnienia zaśpiewał  także dla Szanownych Jubilatów obchodzących swą 50 rocznicę  ślubu.

Na dzień dzisiejszy schola skupia (głównie z naszej szkoły):  dziewczynki z kl II, 2 osoby z kl I,   3 osoby z kl V, jedną z kl III i  z kl IV.  Schola cały czas się rozszerza ( doszła nawet osoba z przedszkola). Każdy może w niej  śpiewać. Kto ma tylko chęci i tyle samozaparcia, by przychodzić systematycznie w soboty i w niedziele.  Następne uroczyste przyjęcie nowych kandydatów odbędzie się na Święta WielkanocneZapraszamy.

Informacje u pani katechetki Agnieszki Dzięcioł.

Opracowała Agnieszka Dzięcioł